Ana SayfaAvrupaEn Kolay Çalışma İzni Veren 5 Ülke

En Kolay Çalışma İzni Veren 5 Ülke

Yurtdışında yaşamak ve çalışmak kendiniz için ve küresel vatandaş olmanın ne anlama geldiğini öğrenmenin harika bir yoludur. Dünya giderek daha fazla birbirine bağlı hale geldikçe, insanlar kendi ülkelerinin dışında iş arıyorlar. Ancak yurt dışına nereye gideceklerine karar vermek zor olabilir. O halde sizlere hayalinizdeki işi yurtdışında bulmanıza yardımcı olmak için, çalışma vizesi alma kolaylığına göre “En Kolay Çalışma İzni Veren 5 Ülke” listesini hazırladık.

Göz atın: Kadınların Çalışması İçin En İyi Ülkeler

En Kolay Çalışma Vizesi Alabileceğiniz 5 Ülke

Avustralya

Avustralya okyanus ötesinde zengin imkanlara sahip bir ülkedir. Avustralya’da çalışmak mı istiyorsunuz? Aşağıda Avustralya’da eğitim almak ve eğitim aldıktan sonra çalışma izni almanın kriterlerini göreceksiniz.

Eğitim sonrası çalışma vizesi için uygunluk kriterleri

 • Eğitim sonrası çalışma vizesi için: Uluslararası öğrenciler Lisans, Yüksek Lisans veya Doktora programlarına kayıt yaptırmış olmalıdır.
 • Uluslararası Öğrenciler, Avustralya’da Lisans, Yüksek Lisans veya Doktora düzeyinde en az iki yıllık akademik eğitime sahip olmalıdır.
 • Lisansüstü diploma sahipleri, eğitim sonrası çalışma vizesi için uygun değildir.

Göz atın: Avustralya’da Çalışma İzni

Birleşik Krallık

Birkaç ülkenin oluşturduğu Birleşik Krallık, dünyanın en zengin 5. ülkesi konumundadır. Birleşik Krallık’ta çalışmak mı istiyorsunuz? Aşağıda Birleşik Krallık’ta eğitim almak ve eğitim aldıktan sonra çalışma izni almanın kriterlerini göreceksiniz.

Eğitim sonrası çalışma vizesi için uygunluk kriterleri

 • Tüm kurslar öğrenci vizesi sponsorluğu için uygun değildir. Yani bu ziyaretçi rotası altında desteklenen yarı zamanlı öğretilen kursların çoğunu içerir.
 • Final sonuçlarınızı aldıktan sonra ve mezuniyet puanınız belli olduktan sonra Lisansüstü vizesine başvurabilirsiniz.
 • Mezun vizesi için minimum eğitim süresi, hangisi daha kısaysa, en az 12 ay veya kursunuzun tamamıdır.

Almanya

Almanya dünyanın en zengin 4. ülkesidir. Ayrıca sunduğu imkanlarla, sosyal devlet yapısı ve çok fırsatlı iş imkanlarıyla öğrenciler ve yeni mezunlar için ilgi odağıdır. Almanya’da okumak ve Almanya’da çalışmak mı istiyorsunuz? Aşağıda Almanya’da eğitim almak ve eğitim aldıktan sonra çalışma izni almanın kriterlerini göreceksiniz.

Eğitim sonrası çalışma vizesi için uygunluk kriterleri

 • Öğrenciler, bir Alman Üniversitesine kabul edildiğine dair bir belge ve kalışlarını desteklemek için yeterli paranın bulunduğuna dair kanıt sunmalı.
 • İş arama vizesi için: Yeterli paranın bulunduğuna dair kanıt sağlamanız ve bir Alman derecesine eşdeğer bir dereceye sahip olmanız gerekir.
 • Çalışma Vizesi : Öğrenciler, bölgede ürünleriniz veya hizmetleriniz için ticari ilgi / talep olduğunu kanıtlamak zorundadır.

Göz atın: Almanya’da Mezun Olduktan Sonra Kariyer Beklentileri

Fransa

Fransa dünyaca ünlü markalara sahip olmasıyla müthiş bir kariyer ülkesidir. Fransa’da çalışmak mı istiyorsunuz? Aşağıda Fransa’da eğitim almak ve eğitim aldıktan sonra çalışma izni almanın kriterlerini göreceksiniz.

Eğitim sonrası çalışma vizesi için uygunluk kriterleri

 • AB üyesi olmayan öğrenciler, “Conference of Grandes Ecoles” tarafından seviye I olarak sınıflandırılan bir Yüksek Lisans Derecesi almalıdır.
 • ASP, öğrencilerin dersleriyle İLGİLİ olan alanda çalışmalarına izin verir.
 • Öğrencinin güvence altına aldığı iş, yasal asgari ücretin en az 1,5 katını ödemek zorundadır.
 • ASP ayrıca girişimcilere kendi şirketlerini kurmaları için verilir.

Kanada

Kanada dünyaca ünlü markalara sahip olmasıyla müthiş bir kariyer ülkesidir. Kanada’da çalışmak mı istiyorsunuz? Aşağıda Kanada’da eğitim almak ve eğitim aldıktan sonra çalışma izni almanın kriterlerini göreceksiniz.

Eğitim sonrası çalışma vizesi için uygunluk kriterleri

 • Kanada’da çalışma vizesi almak isteyen öğrencilerin en az sekiz ay boyunca Kanada’da tam zamanlı eğitim almaları gerekir.
 • Öğrenciler, akademik gereklilikleri tamamladıklarını gösteren kurumdan yazılı onay aldıktan sonra üç ay içinde başvurmalıdır.

Bu yazıda en kolay çalışma vizesi alabileceğiniz 5 ülkeyi söyledik. Sorularınız varsa yorum olarak bırakabilirsiniz. Bizleri sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın! 🙂

Engin Erdi Erdoğan
Engin Erdi Erdoğanhttps://www.avrupayolunda.com
Merhaba, ben Engin. 27 yaşındayım ve 2020 itibariyle Nürnberg'te yaşıyorum. Kişisel youtube hesabımda paylaştığım eğitim, göç ve seyahat içeriklerini bu blog ile daha geniş kitleye ulaştırmayı hedefliyorum. Kendi çizdiğim avrupa yolumda, kapıyı açık bırakmak istiyorum. Umarım yaşadığımız deneyimler, verdiğimiz bilgi ve ipuçları sizlere yararlı olur.
BU YAZILAR İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

YENI YAZILAR

POPÜLER YAZILAR