Ana SayfaAlmanyaAlmanya'da Yazılım Şirketleri

Almanya’da Yazılım Şirketleri

Teknoloji sektörü tarihi zirvesinden soğudu. Ancak mükemmel yeteneklere olan talep, arzı aşmaya devam ediyor ve hala işe alım yapan çok sayıda şirket var. Almanya’da şu anda heyecan verici iş fırsatları sunan şirketlerin bir listesini belirledik. İşte Almanya’da yazılım şirketleri

Göz atın: Almanya’ya Yazılımcı Olarak Göç Etmek

Kovid-19 salgını sırasındaki teknoloji patlamasının ardından birçok teknoloji şirketi hızla ölçeklendi, ancak artık teknoloji endüstrisi geçen yılki tarihi yüksek seviyelerinden bir yavaşlama yaşadı.

Meta, Twitter ve Amazon gibi Büyük Teknoloji şirketleri de dahil olmak üzere pek çok işletme için iş karlılığı büyümeye ayak uydurmakta başarısız oldu. Sonuç olarak, bu şirketlerin çoğu artık sermaye artırma ve işten çıkarmaları uygulama konusunda mücadele ediyor. Bir bütün olarak sektör, odağını ‘ her ne pahasına olursa olsun büyüme’den ‘sermaye verimli büyümeye ‘ kaydırdı.

Bununla birlikte, bu yıl hala işe alım yapan sağlam temellere sahip birçok şirket var. İş aramanıza rehberlik edecek, Almanya’da açık iş fırsatlarına sahip şirketlerin bir listesi.

Almanya’da Yazılımcılar İçin En İyi İş Fırsatları

Almanya’ya göç etmek isteyen ve aşağıdaki soruları soran biriyseniz bu yazımızda başvuru yapabilmeniz için Almanya’daki teknoloji firmalarını sizlerle paylaştık.

  • Yazılımcıyım Almanya’ya nasıl göç edebilirim?
  • Backend developer olarak nasıl Almanya’da is bulabilirim?
  • Frontend developer olarak Almanya’da hangi şirkete başvurmalıyım?

Leapsome

Konum: Berlin (Hibrit çalışma seçenekleri)

Misyonları: Akıllı insan etkinleştirme platformlarıyla, değişim zamanlarında bile çalışanların gelişimini, üretkenliğini ve katılımını artırmak.

Misyonuna katkıda bulunmak isteyen bir geliştiriciyseniz: Kıdemli bir ön uç mühendisi, tam yığın mühendisi, kıdemli tam yığın yazılım mühendisi (JavaScript ve Vue.js konusunda deneyim arayan) ve daha fazlası için açık rollere sahiptirler .

Zattoo

Konum: Berlin

Görevleri: Televizyonun geleceğinin yolunu açmak. Zattoo, aylık üç milyondan fazla kullanıcısı ile Avrupa’nın önde gelen TV yayın sağlayıcılarından biridir.

Misyonuna katkıda bulunmak isteyen bir geliştiriciyseniz: Bir yazılım mühendisi (C++ ve Golang’da deneyim arayan), Android mühendisleri ve daha fazlası için açık rolleri vardır .

MYPOSTER

Konum: Münih; Berlin (Uzaktan çalışma seçenekleri)

Misyonları: Müşterilere tamamen bireysel isteklere göre harika fotoğraf ürünleri sunarak her gün inanılmaz olanı sunmak.

Misyonuna katkıda bulunmak isteyen bir geliştiriciyseniz: Ön uç web geliştiricileri (Vue.js’de deneyim arayanlar), bir PHP arka uç geliştiricisi ve çok daha fazlası için açık rollere sahiptirler .

Maltego

Konum: Münih (Uzaktan çalışma seçenekleri)

Misyonları: Dünyanın dört bir yanındaki araştırmacıları, güçlü yönlerine odaklanmalarına olanak tanıyan teknoloji aracılığıyla daha etkili ve verimli olmaları konusunda güçlendirmek.

Misyonuna katkıda bulunmak isteyen bir geliştiriciyseniz: Kıdemli bir Java tam yığın mühendisi için açık rollere ve daha fazlasına sahiptirler .

Safety io

Konum: Berlin (Hibrit çalışma seçenekleri)

Görevleri: Yarını bugünden daha güvenli kılmak. Safety io, müşterilerine dünyanın en zorlu ortamlarından bazılarında meslektaşlarını korumalarına yardımcı olan yazılım hizmetleri sunmaktadır.

Misyonuna katkıda bulunmak isteyen bir geliştiriciyseniz: Tam kapsamlı bir yazılım geliştiricisi ve bir yazılım kalite mühendisi için açık rollere sahiptirler .

Valuecase

Konum: Hamburg (Uzaktan çalışma seçenekleri)

Misyonları: B2B satış ekiplerinin rakiplerinden farklılaşmasını ve alıcı odaklı bir dijital satış sürecini sistemleştirmesini sağlamak.

Görevine katkıda bulunmak isteyen bir geliştiriciyseniz: Tam kapsamlı bir JavaScript mühendisi için açık rollere sahiptirler .

GeekCell

Konum: Bonn (Uzaktan çalışma seçenekleri)

Misyonları: Yeni kurulan şirketlere ve işletmelere BT hizmetleri sağlamak ve onlara başarılı olmaları için ihtiyaç duydukları tüm araçları sağlamak.

Misyonuna katkıda bulunmak isteyen bir geliştiriciyseniz: Kubernetes mühendisi ve DevOps mühendisi için açık rollere sahiptirler .

Jina AI

Konum: Berlin (Hibrit çalışma seçenekleri)

Misyonları: Jina AI , açık kaynaklı bir sinirsel arama ekosistemi oluşturarak geliştiricilerin ve kuruluşların hızlı, ölçeklenebilir ve her türlü veriyle çalışan arama sistemleri oluşturmasına olanak tanıyor.

Misyonuna katkıda bulunmak isteyen bir geliştiriciyseniz: Kıdemli bir yazılım mühendisine açık roller vardır .

Cloudflight

Konum: Frankfurt; Düsseldorf; Münih (Hibrit/Uzaktan çalışma seçenekleri)

Misyonları: Özelleştirilmiş yazılım geliştirmeden bulut yerel ve Yapay Zeka çözümlerine (AI) ve e-Ticaret’e kadar, şirketlerin dijital süreçlerini, ürünlerini, hizmetlerini ve iş modellerini geliştirmelerine destek olurlar.

Misyonuna katkıda bulunmak isteyen bir geliştiriciyseniz: Kıdemsiz bir yazılım mühendisi, yazılım mühendisleri (Java konusunda deneyim arayan), yazılım mimarı ve daha fazlası için açık roller vardır .

Choco

Konum: Berlin

Misyonları: 2030 yılına kadar bağlantılı bir küresel gıda sistemi oluşturmak. Şeffaf, sürdürülebilir ve israfsız işleyen bir sistem.

Misyonuna katkıda bulunmak isteyen bir geliştiriciyseniz: Tam yığın mühendisleri, kıdemli arka uç mühendisi (Node.js’de deneyim arayan), bir mühendislik lideri ve daha fazlası için açık rollere sahiptirler .

Uniscon

Konum: Münih (Uzaktan çalışma seçenekleri)

Misyonları: Bulutta yasal olarak uyumlu işbirliği için yüksek düzeyde güvenli veri alışverişi ve sanal veri odaları için çözümler sunmak.

Misyonuna katkıda bulunmak isteyen bir geliştiriciyseniz: Kıdemli bir arka uç mühendisi (Java deneyimi arayan) ve bir ön uç mühendisi (JavaScript/TypeScript deneyimi arayan) için açık rolleri vardır .

AutoScout24

Konum: Münih; Berlin

Görevleri: Dünyayı harekete geçirecek bağlantıları kıvılcımlamak. Yaklaşık 1,5 milyon listeleme ve 43.000’den fazla otomobil satıcısı ortağıyla Avrupa’nın en büyük çevrimiçi otomobil pazarı olan AutoScout24, ilham verici çözümler ve güçlendirici hizmetler sunuyor.

Misyonuna katkıda bulunmak isteyen bir geliştiriciyseniz: Veri bilimcileri ve daha fazlası için açık rollere sahiptirler .

Forto

Konum: Berlin (Hibrit çalışma seçenekleri)

Misyonları: Son derece şeffaf, sorunsuz ve sürdürülebilir bir dijital tedarik zinciri sunmak.

Misyonuna katkıda bulunmak isteyen bir geliştiriciyseniz: Kıdemli bir ön uç mühendisi (JavaScript ve React deneyimi arayan) ve kıdemli bir arka uç mühendisi için açık rollere sahiptirler .

Stackmeister

Konum: Berlin (Uzaktan çalışma seçenekleri)

Misyonları: İşletmeler için profesyonel yazılım geliştirme hizmetleri sunmak: bütünsel ve ihtiyaç odaklı.

Misyonuna katkıda bulunmak isteyen bir geliştiriciyseniz: Bir ön uç geliştiricisi, arka uç geliştiricisi ve daha fazlası için açık rollere sahiptirler .

FINN

Konum: Münih (Uzaktan çalışma seçenekleri)

Misyonları: Her şey dahil, hemen kullanılabilen aylık araç abonelikleri sunarak hareketliliği eğlenceli ve sürdürülebilir kılmak.

Misyonuna katkıda bulunmak isteyen bir geliştiriciyseniz: Arka uç mühendisleri (Node.js’de deneyim arayan) ve teknik liderler için açık rollere sahiptirler .

Uify

Konum: Berlin (Uzaktan çalışma seçenekleri)

Misyonları: Özel kurumsal yazılımlara derin işbirliği kazandırmak. Uify’ın az kodlu platformu sayesinde mühendisler, son kullanıcılarla birlikte hızlı ve geniş ölçekte özel uygulamalar geliştiriyor.

Misyonuna katkıda bulunmak isteyen bir geliştiriciyseniz: Kıdemli bir QA mühendisi , kıdemli ön uç mühendisi (React ve Typescript’te deneyim arayan) ve bir arka uç mühendisi (Java’da deneyim arayan) için açık rolleri vardır .

Vorwerk

Konum: Wuppertal (Uzaktan çalışma seçenekleri)

Misyonları: Evimiz dediğimiz her yerde, insani bir dokunuşla gelen üstün ürün ve hizmetlerle yaşamı iyileştirmeye odaklanmak.

Misyonuna katkıda bulunmak isteyen bir geliştiriciyseniz: Kıdemli bir yazılım mühendisi , bir robotik yazılım mühendisi ve bir C++ yazılım mühendisi için açık rolleri vardır .

QAware

Konum: Münih; Mainz

Görevleri: QAware , teknik krizler ortaya çıktığında, mevcut kritik sistemler arızalandığında veya performans sorunları kullanıcıların hayatını zorlaştırdığında yardımcı olmak için orada olan bağımsız bir yazılım üreticisi ve danışmanlığıdır.

Misyonuna katkıda bulunmak isteyen bir geliştiriciyseniz: Yazılım mühendisleri (Java konusunda deneyim arayan), DevOps mühendisi ve daha fazlası için açık rolleri vardır .

The Mobility House

Konum: Münih

Misyonları: Sıfır emisyonlu bir enerji ve mobilite geleceği yaratmak. Mobility House, akıllı şarj ve enerji çözümlerini kullanarak araç akülerini elektrik şebekesine entegre ediyor.

Misyonuna katkıda bulunmak isteyen bir geliştiriciyseniz: Tam kapsamlı bir geliştirici , bir Bulut mühendisi ve daha fazlası için açık rollere sahiptirler .

Kodex AI

Konum: Berlin

Görevleri: Finans sektörü için yapay zeka destekli yardımcı pilotu oluşturmak.

Misyonuna katkıda bulunmak isteyen bir geliştiriciyseniz: Tüm kıdem düzeylerinden arka uç, ön uç ve tam yığın geliştiriciler için açık rollere sahiptirler.

ParkDepot

Konum: Münih (Hibrit çalışma seçenekleri)

Misyonları: ParkDepot, otoparkları modern ve akıllı mobilite merkezlerine dönüştürecek bir platform sunan, dijital ve yenilikçi otopark çözümlerinde uzmandır.

Misyonuna katkıda bulunmak isteyen bir geliştiriciyseniz: Bir arka uç yazılım mühendisi , tam yığın mühendisi ve daha fazlası için açık rollere sahiptirler .

NavVis

Konum: Münih

Misyonları: Yapılı çevrenin fotogerçekçi dijital ikizlerini yakalamak isteyen hizmet sağlayıcılara ve kuruluşlara hızlı, güvenilir mekansal veriler sağlamak.

Misyonuna katkıda bulunmak isteyen bir geliştiriciyseniz: C++ yazılım mühendisi için açık rollere ve daha fazlasına sahiptirler .

Y42

Konum: Berlin

Görevleri: Herkesin veriye dayalı kararlar almasına olanak sağlamak. Y42, şirketlerin Google BigQuery veya Snowflake bulut veri ambarlarının üzerinde üretime hazır veri hatlarını kolayca tasarlamalarına yardımcı olur.

Misyonuna katkıda bulunmak isteyen bir geliştiriciyseniz: Arka uç mühendisleri (Python’da deneyim arayanlar) ve daha fazlası için açık rollere sahiptirler .

LUKSO

Konum: Berlin (Uzaktan çalışma seçenekleri)

Misyonları: LUKSO, markaların, yaratıcıların ve kullanıcıların Web3 ve blockchain teknolojisiyle etkileşim kurma biçiminde devrim yaratacak, Casper PoS’a dayanan yeni nesil bir EVM blockchainidir.

Misyonuna katkıda bulunmak isteyen bir geliştiriciyseniz: Kıdemli bir arka uç mühendisi (Node.js’de deneyim arayan), bir React Native mühendisi ve daha fazlası için açık rollere sahiptirler .

Flair

Konum: Münih (Uzaktan çalışma seçenekleri)

Misyonları: İK ve insan ekiplerinin çalışan deneyimlerini her aşamada hassas bir şekilde tasarlaması, uyarlaması ve ölçeklendirmesi için bir platform oluşturmak.

Misyonuna katkıda bulunmak isteyen bir geliştiriciyseniz: Tam kapsamlı bir geliştirici için açık rollere sahiptirler (React, TypeScript, JavaScript ve Node.js konusunda deneyim arıyorlar).

Optimizely

Konum: Berlin (Uzaktan çalışma seçenekleri)

Görevleri: İnsanların dijital potansiyellerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olmak. Optimizely, dijital deneyim platformu (DXP) ile ekipleri yeni ve özgün yöntemlerle oluşturmak ve optimize etmek için ihtiyaç duydukları araç ve bilgilerle donatıyor.

Misyonuna katkıda bulunmak isteyen bir geliştiriciyseniz: Personel yazılım mühendisleri, kıdemli arka uç yazılım mühendisi ve çok daha fazlası için açık rollere sahiptirler .

Reev

Konum: Münih (Hibrit çalışma seçenekleri)

Misyonları: Herkese elektromobilitenin geleceğini şekillendirme ve mobilite değişimine aktif olarak katkıda bulunma fırsatını vermek.

Misyonuna katkıda bulunmak isteyen bir geliştiriciyseniz: Kıdemli bir ön uç mühendisi, kıdemli bir arka uç geliştiricisi, DevOps mühendisi ve daha fazlası için açık rollere sahiptirler .

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
Engin Erdi Erdoğan
Engin Erdi Erdoğanhttps://www.avrupayolunda.com
Merhaba, ben Engin. 27 yaşındayım ve 2020 itibariyle Nürnberg'te yaşıyorum. Kişisel youtube hesabımda paylaştığım eğitim, göç ve seyahat içeriklerini bu blog ile daha geniş kitleye ulaştırmayı hedefliyorum. Kendi çizdiğim avrupa yolumda, kapıyı açık bırakmak istiyorum. Umarım yaşadığımız deneyimler, verdiğimiz bilgi ve ipuçları sizlere yararlı olur.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER YAZILAR