Ana SayfaAlmanyaAlmanya'da Yasak Olan Şeyler

Almanya’da Yasak Olan Şeyler

Avrupa özgür bir yer olmasına rağmen toplum yararına bazı yasaklar bulunmaktadır. Peki Almanya’da ne yasaktır? Bu yazı Almanya’da yasak olan şeyler hakkındadır. Almanya, silahlar, uyuşturucular ve N*zi tarihi dışında oldukça liberal. Aklıma gelen birkaç madde:

Göz atın: Almanya’da Pazar Günleri Neler Açık?

İndirmek

Bir filmi yasa dışı olarak indiremez veya çevrimiçi izleyemezsiniz. Bunun bedelini ödemek zorundasın. Çoğu YouTube videosunu izlemek de neredeyse imkansızdır. Çoğu zaman bağlantı sizi o ülkede izlemenize izin verilmediği veya güvenli olmadığı konusunda uyarır.

Diğer batı ülkelerinde ücretsiz olarak sunulan bazı Müzik ve Filmleri indirmek ve hatta görüntülemek (GEMA ve Telif Hakkı lobisi, yabancı sanatçıların eserlerinin bile mülkiyetini talep eder ve telif haklarını “ihlal ettikleri” için kullanıcılardan büyük meblağlar talep eder)

İlaçlar ve Uyuşturucular

Almanya uyuşturucu konusunda oldukça rahat. Bu biraz Almanya’da nerede yaşadığınıza bağlı, çünkü bu federal bir mesele değil, Bundesländer’a bağlı. Kuzey Almanya’da – Hamburg’da, bir satıcı değilseniz ve önemli miktarlarda bile ceza almazsınız. Bavyera’da işler farklı görünebilir ama Bavyeralılar daha gelenekselcidir.

Genel yasaklar:

 • Eroin
 • Amfetamin, MDMA, Kokain

Özel izin veya reçete gerektiren genel yasaklar:

 • Esrar
 • Ritalin

Artı tarafta, yasal veya yasa dışı uyuşturuculardan bağımsız olarak, bağımlılık konusunda daha iyi sağlık sistemlerinden birine sahibiz. Tecrübelerime göre, eşit muamele görüyorlar. Ve eğer suistimaliniz varsa alkol bile size ciddi sıkıntılara neden olabilir.

Silahlar

Silahlara gelince: Memnunum, silahlar çok kısıtlı. Aklı başında herhangi bir ülke silahları kısıtlar ve yalnızca çılgın bir toplum vatandaşlarının silah sahibi olmasına izin verir. Almanya muhtemelen gezegendeki en güvenli ülkelerden biridir. “ Küresel Barış Endeksi ” ne bakarsanız, tüm önde gelen ülkeler uyuşturucu konusunda oldukça rahat ama silah konusunda katı olanlardır.

Genel yasaklar:

 • Kimyasal silahlar
 • Biyolojik silahlar
 • Almanya’da konuşlu ABD nükleer silahları hariç nükleer silahlar

Özel insanlardan başka genel yasak:

 • Tam otomatik silahlar
 • .50 BMG ve .338 Lapua Magnum’da yarı otomatik silahlar
 • Askeri silahlara dayalı yarı otomatik silahlar (HK PSG 1)
 • Silahlar için lazerler veya ışıklar
 • Silahlar için gece görüşü

Özel izin veya reçete gerektiren genel yasak:

 • Silah taşımak (güvenlik personeli ve tehlike altındaki kişilerle sınırlıdır)
 • Silah sahibi olmak (spor atıcıları ve avcıları)
 • Silah susturucuları (avcılar)

Otobanda Yakıtın Bitmesi

Otobanda yakıtın bitmesi yasa dışıdır. Bu, sürücü ihmali olarak kabul edilir. Gerçek şu ki, değiştiremeyeceğiniz bir neden olmadıkça otobanlarda durmanıza izin verilmiyor. Yani, tabii ki, bir lastik patlarsa veya trafik sıkışıklığı olursa otobanda durmanıza izin verilir. Ancak otobanda mahsur kalıp yardıma ihtiyaç duymamak için gemide yeterli yakıtın olmasına dikkat etmelisiniz. Bu kurala uymazsanız para cezası alabilirsiniz.

N*zi Materyallerini Yayınlamak

Pek çok N*zi materyalinin kamuya açık yayın yapması veya yayınlanması yasaklandı. Sorun şu ki: Ne “Mein Kampf”ı okumak ne de ona sahip olmak yasaktır, ancak Bavyera telif hakkını elinde bulundurdu ve lisans satmadı. Dolayısıyla bunları Almanya’da basmak ve satmak mümkün değildi. 2016 yılında, Adolf H*tler’in ölümünden 70 yıl sonra, kitap kamu malı oldu. Bugüne kadar yaklaşık 40 nazi propaganda filminin halka gösterilmesi yasaklandı.

 • Halka açık bir yerde ‘Heil H*tler’ diye bağırmak.
 • Halka açık bir yerde gamalı haç logosu taşımak

Belirli Bir Yerde Kalmanız Yasaklanabilir

Aslında, polis bunu kamu güvenliğine tehdit olarak görürse, belirli bir yerde kalmanız yasaklanabilir. Örneğin: Bir futbol takımının taraftarısınız ve karşı takımın şehrinde büyük bir taraftar kalabalığı ile dolaşıyorsunuz. Kalabalığınızda bazı şiddetli holiganlar var ve ayaklanıyorlar ve bir şeyleri tahrip ediyorlar. Daha sonra polis, tüm grubun orada olmasını geçici olarak yasaklayabilir. Yani olay yerinden ayrılmanız gerekiyor yoksa tutuklanıp yargılanabilirsiniz.

Bazı Kuruluşlar ve İşaretler

İdare, belirli organizasyonları ve bu organizasyonların işaretlerini yasaklayabilir. 1993 yılında PKK, terör örgütü olarak derecelendirildi. PKK yasaklandı, “PKK reklamı” da yasaklandı. Bu nedenle gösteriler sırasında belirli bayrak ve sembollerin gösterilmesine izin verilmemektedir. PKK’yı aktif olarak desteklemek, yani üye toplamak veya para toplamak yasaktır.

Aynı yasak, terörist olan veya organize suçla (bazı motosiklet çeteleri) ilgilenen veya federal sistemimizi yok etmek isteyen diğer gruplara da uygulanır. Yani IŞ*D/D*EŞ ve Bozkurtlar yasaklandı. Soğuk savaş döneminde Doğu Alman komünist partisinin ve örgütünün birçok sembolü Batı’da yasaklandı.

Birçoğumuzun Olağandışı Bulabileceği Birkaç Şey

 • Pazar günü arabanızı yıkamak, DIY yapmak veya çimleri biçmek yasa dışıdır.
 • Şişeler ancak belirli zamanlarda atılabilir ve geri dönüştürülebilir.
 • Evde Urn bulundurmak yasaktır. Herhangi bir kalıntı uygun bir yere, yani Mezarlığa atılmalıdır.

Oh evet, neredeyse unutuyordum, yasal olarak yasak değil ama plastik atıkları evinizdeki organik çöp kutusuna atmasanız iyi olur. Bu sosyal olarak uygun olmayan bir davranıştır. Komsular sizden nefret eder. Ve bildiğim kadarıyla kağıt israfı gününde ie plastik çöpünüzü çıkarmak da yasa dışı. Bunun için bir program var. Aksi takdirde ceza ödemek zorunda kalabilirsiniz.

İzin verilen şeyler:

 • Otobanda Bugatti ile 400 km/s yolculuk
 • İnsan gruplarına hakaret etmek (örneğin duvara ACAB yazmak, “Bütün askerler katildir” yazan bir çıkartma taşımak)
 • Kimse aşağılanmadığı sürece sokakta çıplak yürümek

Söyleyecek bir şeyi kaçırdıysam yorum bölümünde belirterek bana bildirin.

Engin Erdi Erdoğan
Engin Erdi Erdoğanhttps://www.avrupayolunda.com
Merhaba, ben Engin. 27 yaşındayım ve 2020 itibariyle Nürnberg'te yaşıyorum. Kişisel youtube hesabımda paylaştığım eğitim, göç ve seyahat içeriklerini bu blog ile daha geniş kitleye ulaştırmayı hedefliyorum. Kendi çizdiğim avrupa yolumda, kapıyı açık bırakmak istiyorum. Umarım yaşadığımız deneyimler, verdiğimiz bilgi ve ipuçları sizlere yararlı olur.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER YAZILAR