Ana SayfaEğitimBilmeniz GerekenlerYurtdışında Eğitim Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yurtdışında Eğitim Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yurtdışında eğitim almanın hem profesyonel hem de kişisel olarak çok çeşitli faydaları vardır. Hayatınızı daha iyiye doğru değiştirecek, bağımsız bir insan olmanıza, iş piyasasında öne çıkmanıza, ömür boyu sürecek anılar ve dostluklar kurmanıza yardımcı olacak bir deneyimdir.
Uluslararası bir öğrenci olarak zamanınızı, finansmanınızı yönetmeyi ve ihtiyaçlarınıza öncelik vermeyi öğreneceksiniz. Aynı zamanda yurtdışında eğitim almanın akademik faydaları da gözden kaçmamalı.

Yurtdışında Okumanın Avantajları

Eğitim hayatınıza yurtdışında devam ettirmenin başlıca avantajları şunlardır:

  • Akademik bilgi artışı.
  • Sosyal ve kültürel bilgi artışı.
  • Uluslararası kabul görmüş eğitim dereceleri.
  • Küresel işgücü piyasasında kariyer beklentileri.
  • İkinci/üçüncü dil iyileştirmesi.
  • Sosyal becerilerin geliştirilmesi (insan, sosyal ve iletişim becerileri)
  • Zor becerilerin geliştirilmesi (profesyonel beceriler)
  • Çeşitlilik anlayışında artış.

Yurtdışında Okumanın Dezavantajları

Uluslararası öğrenci olmanın dezavantajları şunlardır:

  • Aileden ve arkadaşlardan uzak olmak.
  • Yaşam maliyetlerini kendi başınıza yönetme.

Almanya’da Eğitim Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Almanya, yüksek öğrenim niteliklerini sürdürmek isteyen uluslararası öğrenciler adına eğitim görmek için ideal bir ülkedir. Bunun yanında yüksek öğretim sistemi eşsizdir ve oldukça saygındır. Özellikle bu durum Almanya’yı bir eğitim destinasyonu olarak bu kadar değerli yapan şeydir.

Almanya bir kültür ve sanat ülkesidir ve eğitim kalitesi en seçkin yönlerinden biridir. Sonuçta yıllar boyunca bu ülke, eğitimi ve uzmanlığı sayesinde dünyanın en başarılı insanlarından bazılarını yarattı.

Almanya’da okumak, akademik kariyerinize Almanya’da mı devam etmek istiyorsunuz? Almanya’da okumak hakkında tereddütleriniz varsa sizin için mükemmel bir yazı hazırladık! Aşağıdaki linke tıklayıp yazıya ulaşabilirsiniz. 🙂

Almanya’da Uluslararası Bir Öğrenci Olmak İçin 5 Neden


Hollanda’da Eğitim Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hollanda’da okumak, uluslararası öğrenciler arasında giderek daha popüler hale geliyor ve nedenini görmek kolay.

Aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi dünya lideri üniversite vardır. Aynı zamanda birçok ders İngilizce olarak verilmektedir. Üstelik Hollanda’da uluslararası bir öğrenci olarak eğitim almanın maliyeti ABD ve İngiltere’dekinden daha düşüktür.

Hollanda nüfusunun çoğu, Amsterdam, Delft, Rotterdam ve Eindhoven gibi ülkenin güzel şehirlerinde yaşıyor ve hepsi de gelişen öğrenci topluluklarına sahip. İster Amsterdam kanallarında dolaşın, ister Rotterdam’ın caz festivalinde bir hafta sonu geçirin, Hollanda’da herkes için bir şeyler var.

Hollanda’da okumak sizin için güzel bir alternatif olabilir. Amsterdam gibi bir şehirde okumak gençler için mükemmel bir deneyim olacaktır. Son olarak, Site yazarlarımızdan Duygu, yaşadığı 2 senelik Amsterdam’da okuma deneyimini ve “Neden Amsterdam’da okumalısınız?” adlı bir yazı yazdı. Aşağıdaki linke tıklayıp yazıya ulaşabilirsiniz.

Neden Amsterdam’da Okumalısınız?

Engin Erdi Erdoğan
Engin Erdi Erdoğanhttps://www.avrupayolunda.com
Merhaba, ben Engin. 27 yaşındayım ve 2020 itibariyle Nürnberg'te yaşıyorum. Kişisel youtube hesabımda paylaştığım eğitim, göç ve seyahat içeriklerini bu blog ile daha geniş kitleye ulaştırmayı hedefliyorum. Kendi çizdiğim avrupa yolumda, kapıyı açık bırakmak istiyorum. Umarım yaşadığımız deneyimler, verdiğimiz bilgi ve ipuçları sizlere yararlı olur.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER YAZILAR