Ana SayfaAlmanyaAlmanya'da Uluslararası Bir Öğrenci Olmak İçin 5 Neden

Almanya’da Uluslararası Bir Öğrenci Olmak İçin 5 Neden

Almanya’da öğrenci olup diploma almanın bir sürü avantajı var. Bugün size bu avantajların en önemli beş tanesinden bahsedeceğiz.

1- Almanya Ücretsiz Eğitime Sahiptir ve Uluslararası Kabul Görmüş Niteliklere Sahiptir

Hükümet, 2014 yılında tüm devlet üniversitelerinde uluslararası ücretleri kaldırma kararını onayladı. Daha sonra çoğu devlet Alman üniversitesi öğrenim ücretinden muaf oldu. Yüksek öğretim kurumlarının çoğunda, ödemeniz gereken tek şey dönemlik küçük bir miktardır. Ulaşım masrafları vs. Üniversiteye bağlı olarak, bu ödeme dönem başına 150 € ile 250 € arasında değişmektedir.

Ancak hepsi bu kadar değil. Alman yüksek öğretim kurumları, öğrencilere küresel iş piyasasına girmeleri ve toplumun sorunlarıyla başa çıkmaları için uluslararası kabul görmüş derece programları sunmaktadır. Uluslararası kabul görmüş bir dereceye sahip olmak size ekstra bir avantaj sağlar. Ayrıca günümüzün rekabetçi işgücü piyasasında ihtiyaç duyduğunuz güveni sağlar. Almanya, öğrencilerin neye ihtiyacı olduğunu anladı ve bu ihtiyaçları bir öncelik haline getirdi.

2- Alman Üniversiteleri Dünyanın En İyi Üniversiteleri Arasında Yer Almaktadır

Alman üniversitesi en iyi dünya üniversiteleri arasında olma nedenleri:

  • Akademik, öğretim ve öğrenim kalitesi,
  • Çağdaş ortamları,
  • Bilimsel makale alıntı sayıları,
  • İyi bir uluslararası itibarı,
  • Büyük uluslararası öğrenci oranı,
  • Diğer kalite standartları vs.

Kısacası çok sayıda Alman üniversitesi bu özelliklere sahip olmasıyla dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alır.

En ünlü ve güvenilir yüksek öğretim sıralama otoritelerine göre Almanya’nın en iyi üniversitelerini merak ediyor musunuz? Sizin için THE sıralamasına göre Almanya’nın en iyi üniversitelerini listeledik.

Almanya’nın En İyi Üniversiteleri 2022

3- Almanya, Çeşitli Çekici Uluslararası Eğitim Programları Sunuyor

Almanya, herkesin ilgi alanına göre tasarlanmış sayısız bölüm sunmaktadır. Almanya, sanayileşmiş bir ülke olarak mühendisliğe çok yatırım yapmıştır. Bu yüzden bugün mühendislik programları özellikle Alman üniversitelerinde değer görmektedir. Bununla birlikte, bu üniversitelerde küresel lider oldukları tıp ve eczacılık da dahil olmak üzere çok sayıda başka çalışma programı sunulmaktadır.

Alman üniversiteleri, uluslararası öğrenciler için çok çeşitli 1.500’den fazla uluslararası program sunmaktadır. Öğrenciler, yalnızca Almanca, yalnızca İngilizce veya her ikisinin birleşimi gibi çok sayıda seçenek arasından seçim yapma fırsatına sahipler. Bu, özellikle Almanca konuşamayan, ancak özellikle birçok ünlü Alman üniversitesinden birinden mezun olmak isteyen öğrenciler için uygundur.

4- Almanya’da Çekici Bir İkili Eğitim Sistemi Sunuyor

Almanya’daki eğitim kurumları, teori ve uygulama gibi öğrenmenin iki yönünü de uyumlu hale getirir. Böylelikle öğrencinin işgücü piyasası eğilimleri ve ihtiyaçları anlaması büyük ölçüde kolaylaşır. Teorik bilgi ve pratik bilgi kendi başlarına “yeterince iyi” olabilir. Ancak birleştiklerinde çok önemli becerilere sahip mezunlar yaratarak istihdam edilebilirlik oranını arttırırlar.

5- Almanya Kariyer İnşa Etmek İçin Mükemmel Bir Yer

Almanya’da bir mezun için yerel işgücü piyasasına girme beklentileri kesinlikle olası ve yüksek. Daha önce de belirtildiği gibi ikili eğitim sistemi sadece bir diploma sağlamakla kalmıyor. Aynı zamanda öğrencilere gelişmiş Alman ekonomisinin aktif üyeleri olma fırsatı sunar. Bunun dışında muazzam bir kariyer perspektifi de sunar.

Akademik alanınız veya ikamet ettiğiniz ülke ne olursa olsun, Almanca dereceniz kariyerinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Almanya’da öğrenci olmanın birçok avantajı var. Kafanızda soru işaretleri mi var?

Sitemizin Eğitim kategorisine bekliyoruz.

Engin Erdi Erdoğan
Engin Erdi Erdoğanhttps://www.avrupayolunda.com
Merhaba, ben Engin. 27 yaşındayım ve 2020 itibariyle Nürnberg'te yaşıyorum. Kişisel youtube hesabımda paylaştığım eğitim, göç ve seyahat içeriklerini bu blog ile daha geniş kitleye ulaştırmayı hedefliyorum. Kendi çizdiğim avrupa yolumda, kapıyı açık bırakmak istiyorum. Umarım yaşadığımız deneyimler, verdiğimiz bilgi ve ipuçları sizlere yararlı olur.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER YAZILAR