Ana SayfaAvrupaİsveç’te Yaşanacak En İyi Şehirler

İsveç’te Yaşanacak En İyi Şehirler

İsveç, Avrupa’nın ekonomik olarak en istikrarlı, sosyal yönelimli ve demokratik olarak gelişmiş ülkelerinden biridir. Çalışmak, okumak ve iş yapmak için harika bir yer. İyi ekolojiye, yüksek kaliteli altyapıya ve düşük suç oranlarına sahip güzel bir ülke. İsveç’e göç etmek mi istiyorsunuz? İşte İsveç’te yaşanacak en iyi şehirler!

Göz atın: İsveç Vizesi Hakkında Her Şey

İskandinav ülkelerinden olan ve sunduğu fırsatlarla göçmenler için cazibe merkezi olarak görülen İsveç’te yaşamak birçok kişinin hayali. Kısacası, İsveç’teki yaşam dünyanın her yerinden on binlerce yabancıyı kendine çekiyor. Bugün size İsveç’te göçmenlik için en iyi 5 şehirden bahsedeceğiz.

Stockholm

İsveç’in en iyi şehri Stockholm’dür. İsveç başkenti yaklaşık 935 bin kişiye ev sahipliği yapıyor. Tüm İskandinavya’nın en kalabalık şehridir. Ülkenin çok güzel ve modern bir metropolü, ekonomik, kültürel ve politik merkezi. Stockholm’de yaşamak ve çalışmak sadece yüksek bir gelir sağlamakla kalmaz, aynı zamanda başkentin anıtlarının, müzelerinin ve diğer cazibe merkezlerinin keyfini çıkarma fırsatı da sağlar.

Stockholm, İsveç’in finansal, ekonomik, kültürel, politik merkezi ve başkentidir. Dünyanın en çevreci şehirlerinden biri. Yaşamak, başarılı bir kariyer inşa etmek veya kendi İsveç şirketinizi kurmak için harika bir yer.

Stockholm’de büyük ölçekli bilimsel konferanslar düzenleniyor, yüksek teknolojiler geliştiriliyor ve yenilikler tanıtılıyor. İsveç üniversiteleri dünya sıralamasında üst sıralarda yer almaktadır. Örneğin, başkentin Kraliyet Teknoloji Enstitüsü çok popüler.

Malmö

Malmö, 341,5 bin kişilik nüfusu ile İsveç’in üçüncü büyük şehridir. Yerleşim ülkenin güney kesiminde, Danimarka’nın başkenti Kopenhag’a sadece 19 km uzaklıkta bulunuyor. Malmö sakinlerinin yaklaşık %45’inin 200’den fazla milleti temsil eden yurt dışından gelmesi dikkat çekicidir.

Yani göçmenler arasında en sevilen İsveç şehirlerinden biridir. Malmö, nispeten ılıman bir iklime, aktif dinlenme ve eğlence için birçok yere sahiptir.

Göteborg

İsveç’te yaşanacak en iyi şehirler listesinde üçüncü sırada Göteborg yer alıyor. Nüfus yaklaşık 582 bin kişidir. Başkentten sonraki en büyük İsveç şehri, ülkenin güneybatısında yer almaktadır.

Göteborg hem pitoresk neoklasik mimarisi hem de ekonomik potansiyeli ile ünlüdür. Örneğin, dünyaca ünlü otomobil markası Volvo’nun genel merkezi burada. Yani Göteborg sadece yaşam için değil, İsveç’te başarılı bir istihdam için de uygundur.

Uppsala

Uppsala’nın yaklaşık 220.000 kayıtlı sakini var ve şehir başkentin sadece 70 km kuzeyinde bulunuyor. Binlerce öğrenci, birçok aktivite ve mükemmel ulaşım bağlantılarıyla yaşanabilir kampüs. Gelişmiş bir sağlık sistemi ve dinamik bir iş ortamı ile çok güvenli bir yer. Uppsala, İsveç’te iş yapmak için en umut verici şehirlerden biri olarak kabul ediliyor.

Lund

İsveç’te yaşanacak en iyi şehirler listesinde 5. sıramız Lund şehrine gidiyor. Yaklaşık 116 bin kişilik nüfusa sahip küçük bir güney şehri. Sadece Kuzey Avrupa’nın değil, dünyanın en eski ve prestijli eğitim kurumlarından biri burada bulunmaktadır. İsveç yüksek öğretim sisteminin gururu Lund Üniversitesi’dir. Yukarıdaki şehirlerden farklı olarak, Lund’da yaşamak önemli ölçüde daha ucuzdur.

Sonuç olarak, İsveç’in dünyadaki en iyi tıbbi sistemlerden birine sahip olduğunu not ediyoruz. Büyük ölçüde bu nedenle, ülke, yaşam beklentisi gibi bir gösterge için çeşitli derecelendirmelerde en yüksek sıralarda yer almaktadır. Ortalama olarak, İsveç vatandaşları 82 yıl yaşıyor. İsveç’te yaşamak ister miydiniz?

Duygu Temiz
Duygu Temizhttps://www.avrupayolunda.com
Selam. 30 yaşındayım. Almanya'da lisans eğitimi aldım. Hollanda'da yüksek lisans derecesi yaptım. Köln'de yaşıyorum. Bu sitede sizler için yaşadığım göç, eğitim ve kariyer tecrübelerimi, bilgi ve ipuçlarını paylaşmak istiyorum. Umarım hayallerinize giden bu yolda birazcık da olsa faydam dokunur.
BU YAZILAR İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

YENI YAZILAR

POPÜLER YAZILAR