Ana SayfaAlmanyaEgal Wohin Ticket Hakkında Her Şey

Egal Wohin Ticket Hakkında Her Şey

Almanya’da yeni bir bilet çıktı. 9 Euro ticket dışında başka bir bilet olan Egal Wohin Ticket ile hızlı trenlere de binmek mümkün. Peki Egal Wohin Ticket nedir? İşte Egal Wohin Ticket hakkında bilmeniz gerekenler!

Göz atın: Almanya’da 9 Euro Aylık Toplu Taşıma Bileti Hakkında Her Şey!

9 Euro ticket şu anda Almanya’da toplu taşımada gerçek tasarruf sağlıyor. Ancak daha uzun yolculuklar için her zaman en uygun seçenek değildir. İyi haber şu ki, bu yazın tren bolluğu yeni bir biletle devam ediyor. Almanya’nın herhangi bir yerine sadece 39,90 Euro’ya seyahat etmek mümkün. Hızlı trenlerde bile!

39,90 Euro’ya Trenle Almanya’nın Herhangi Bir Yerine Seyahat Edin

Deutsche Bahn, Alman süpermarket zinciri Edeka ile birlikte çalışarak bir bilet çıkardı. Bu bilet sahibinin Almanya sınırları içinde herhangi bir yere sadece 39,90’a tek bir seyahat rezervasyonu yapmasına olanak tanır. Bu biletin ismi Egal Wohin Ticket ve fiyatı 39,90 Euro. Bu fiyata bir kupon alıyorsunuz ve bu açık bilet olarak işlev görüyor.

9 Euro biletin aksine, hem ICE’ler, IC’ler ve EC’ler gibi uzun mesafeli trenlerde hem de bölgesel trenlerde geçerlidir.

Daha da iyisi, bilet tüm aileyi kapsayan geziler için uygundur. Çünkü seyahat eden çocuk sayısı rezervasyon sırasında açıklandığı sürece, bir yetişkin eşliğinde altı ila 14 yaş arasındaki çocuklar ücretsiz seyahat eder. Altı yaşın altındaki çocuklar her zaman ücretsiz seyahat eder.

Bilet, Deutsche Bahn web sitesinde kullanılabilecek bir kupondur.

Ancak rezervasyon, biletin ana dezavantajıdır. Normal biletlerin aksine, Egal-Wohin-Ticket’i istasyonlardan, bilet makinelerinden veya DB uygulamasıyla cep telefonunuzdan satın alamazsınız. Bunun yerine, anlaşmayı ele almak daha karmaşık bir süreçtir.

Egal Wohin Ticket Nasıl Alınır?

İlk önce bir Edeka mağazasına gitmelisiniz. Ayrıca aynı ağdaki Marktkauf, BUDNI, nah & gut veya trinkgut üzerinden de almanız mümkün. Daha sonra mağazada hediye kartı standından sekiz haneli bir rezervasyon kodu içeren bir kupon satın almanız gerekir. Ardından, bu kodu seçtiğiniz bir bilet için kullanmak üzere Deutsche Bahn web sitesine gidin. Biletler kişi başı beş adet ile sınırlıdır.

Kodlar 30 Haziran 2023’e kadar geçerlidir ve trenler 180 gün öncesine kadar rezerve edilebilir. Yolculuk 9 Aralık 2023’ten önce yapılmalıdır. Dolayısıyla 1.5 yıl içinde size büyük bir Almanya gezisi planlaması kalacak!

Rezervasyon Kodunuzu Nasıl Kullanabilirsiniz:

  1. “Erişim kodu” alanına bir rezervasyon kodu (8 basamaklı) girin.
  2. Rezervasyon maskesine istediğiniz bağlantıyı girin.
  3. Tren bağlantınızı seçin ve rezervasyon yapın.
  4. Egal Wohin Ticket dijital biletinizi alacaksınız ve yolculuğunuza biletle başlayabilirsiniz.

Egal Wohin Ticket Şartları

Rezervasyon kodu kullanımı: Rezervasyon kodu, kalkıştan en geç 2 takvim günü önce dijital bilet için kullanılmalıdır. Sadece aktivasyon makbuzu ile bir yolculuk mümkün değildir.

Tren bağlantısı: Bilet rezervasyonu ile tren bağlantısı vardır.

Ön satış: 180 gün öncesine kadar bir bilet rezerve edilebilir. Yeterli koltuk sayısına sahip olmayan trenler için rezervasyon yapılmayabilir.

Rezervasyon: Rezervasyon işlemi sırasında bir ücret karşılığında koltuk rezervasyonu yapılabilir.

İndirim: Diğer indirimlerle birleştirilemez (örn. BahnCard indirimi).

Değişim veya İade: Değişim, iade, nakit ödeme yok.

Çocuklar için indirimler: 5 yaşına kadar olan çocuklar ücretsiz seyahat eder ve bilet gerekmez. Uzun mesafeli trafikli yolculuklarda, 6-14 yaş arası 4 çocuk, 15 yaş ve üzeri yolcular eşliğinde ücretsiz seyahat edebilir, ancak rezervasyon sırasında belirtilmesi gerekir.

Özellikler: 30 Haziran 2023 tarihine kadar kullanılmayan rezervasyon kodlarının kullanım süresi dolacak.

Engin Erdi Erdoğan
Engin Erdi Erdoğanhttps://www.avrupayolunda.com
Merhaba, ben Engin. 27 yaşındayım ve 2020 itibariyle Nürnberg'te yaşıyorum. Kişisel youtube hesabımda paylaştığım eğitim, göç ve seyahat içeriklerini bu blog ile daha geniş kitleye ulaştırmayı hedefliyorum. Kendi çizdiğim avrupa yolumda, kapıyı açık bırakmak istiyorum. Umarım yaşadığımız deneyimler, verdiğimiz bilgi ve ipuçları sizlere yararlı olur.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER YAZILAR