Ana SayfaAvrupaAvrupa'da Yaşamak İçin En Ucuz Ülkeler

Avrupa’da Yaşamak İçin En Ucuz Ülkeler

Türkiye’den göç etmek mi istiyorsunuz? Bu yazıda Avrupa’da yaşamak için en ucuz ülkeler listesini yaptık. Eğer küçük bir bütçeyle rahatça hareket etmek ve yaşamak istiyorsanız, Avrupa genellikle yüksek bir yaşam maliyeti ile ilişkilendirilir. Ama bazı ülkeler sanılanın aksine çok da pahalı değildir. İşte Avrupa’da yaşamak için en ucuz ülkeler!

Göz atın: Avrupa’nın En Ucuz Ülkeleri

Özellikle İsviçre ve Almanya gibi ülkelerde yüksektir. Avrupa’da yaşamak için en ucuz ülkelerin bu listesi, ziyaret etmek veya kalıcı olarak yer değiştirmek için ucuz bir yer arayanlar için mükemmeldir.

Karadağ

Bir doğa aşığıysanız, Karadağ dünyanın en ucuz emeklilik destinasyonlarından biridir. Bu ülkenin inanılmaz derecede güzel bir kıyı şeridi var, ama aynı derecede büyüleyici dağlık bir tarafı da var.

Karadağ şu anda Avrupa’da çok popüler bir yazlık tatil yeridir ve Almanya, İsviçre veya İtalya gibi ülkelerden yalnızca 2 saatlik bir uçuş mesafesindedir. Karadağ, Avrupa Birliği’nin bir parçası olmasa bile euro para birimini kullanıyor. Harika konumu ve muhteşem manzarası göz önüne alındığında, Karadağ oldukça uygun fiyatlı olmaya devam ediyor. Ülke, eski Yugoslavya’nın bir parçasıydı ve hâlâ altyapı açısından birçok gelişme fırsatına sahip.

Kişi başı aylık bütçe, kira, yemek, eğlence ve sağlık dahil aylık yaklaşık 700 Euro’dur. Karadağ’da fiyatlar denize olabildiğince yakın yerlerde yükselme eğilimindedir.

Bulgaristan

Karadağ gibi, Bulgaristan da büyüleyici bir kıyı şeridi ile ülkenin kuzeyindeki güzel dağların mükemmel birleşimidir. Bulgaristan, Avrupa Birliği’nin tam üyesidir ve son yıllarda önemli ölçüde gelişmiştir.

Bulgaristan hem yaz hem de kış aylarında çok çekici. Yaz aylarında Bulgaristan kıyılarında Karadeniz dalgalarının ışığının tadını çıkarabilirsiniz. Kayak yapmayı seviyorsanız Bulgaristan’da kış harika bir macera olabilir ve tatil köyleri hem kalite hem de fiyat açısından iyidir.

Göz atın: Bulgaristan’da Göçmen Olmak

Bulgaristan’da bir kişinin aylık bütçesi, nerede kalmak istediğinize bağlı olarak önemli ölçüde değişecektir. Başkent Sofya, en pahalı mülklere sahip olmayı başarıyor, ancak yine de Batı Avrupa standartlarına göre ucuz. Kırsal kesimde, özellikle bir ev veya küçük bir çiftlik arıyorsanız, ucuz kiralık evler bulabilirsiniz. Bulgaristan’da aylık bütçe kişi başı aylık 600 Euro’dan başlıyor.

Göz atın: Bulgaristan’da Yaşam Maliyetleri

Romanya

Romanya, Doğu Avrupa’da gurbetçiler için çok sayıda olanak sunan, küçümsenen bir başka ülkedir. Ülke lezzetli gastronomiye, yaşam için oldukça uygun fiyatlara ve rakipsiz doğal güzelliğe sahiptir.

Avrupa’nın En Ucuz Ülkeleri – Romanya

Başkenti Bükreş, Avrupa standartlarında kozmopolit bir şehir ama kıyıda Köstence’yi tercih edebilirsiniz. Dağları ve doğayı seviyorsanız, popüler Transilvanya bölgesinde Brasov veya Sibiu mükemmel seçimlerdir.

Romanya’da kişi başına düşen aylık bütçe, tüm masraflarını karşılamak için yaklaşık 600 Euro. Ancak bu, büyük ölçüde nerede yaşadığınıza ve seçtiğiniz şehirlere bağlıdır. Başkent Bükreş en pahalısıdır. Ülkenin kuzeyindeki alanlar özellikle çekici ve uygun fiyatlıdır.

Macaristan

Macaristan, Avrupa’nın yaşanabilecek en iyi ülkelerinden biri. Macaristan’da yaşamak o kadar ucuz olmasa da, yine de Avrupa’nın en iyi yaşayan ülkelerinden biri olarak kabul ediyoruz. Orta Avrupa’da harika bir konumu, harika tarihi ve harika yemekleri ile Macaristan’da her şey var. Özellikle ülkenin başkenti Budapeşte dışında yaşamayı planlıyorsanız, Macaristan’a da son derece erişilebilir.

Budapeşte’de bir kişinin aylık bütçesi, tüm masrafları karşılamak için aylık 700 €’dan başlar. Budapeşte’nin merkez semtlerinde emlak fiyatları yükseliyor ve bu semtlerden birinde yaşamak için 1000 Euro’luk bir bütçe yeterli.

Göz atın: Göç Etmek İçin En İyi Avrupa Şehirleri

Portekiz

Portekiz, Avrupa’da yaşamanın en uygun olduğu ülkeler listesindeki en pahalı ülke. Bununla birlikte, Portekiz’in iyi ve uygun fiyatlı itibarına çeşitli faktörler katkıda bulunmaktadır. Ülke, Atlantik Okyanusu’ndaki eşsiz denizi, lezzetli deniz ürünleri ve rahat atmosferi ile ünlüdür. Lizbon ve Porto emlak açısından oldukça pahalıdır, ancak diğer şehirlerde ucuza yaşamak için daha fazla fırsat vardır.

Portekiz, Batı Avrupa’daki en ucuz ülke, bu yüzden bence Avrupa’da yaşamak için en ucuz ülkeler listesinde bir yeri hak ediyor. Lizbon veya Porto’yu çevredeki alanla karşılaştırdığınızda bütçe büyük ölçüde değişir. Bu iki büyük şehri tercih etmezseniz kişi başı aylık 1000€’ya kadar rahatlıkla yaşayabilirsiniz.

Duygu Temiz
Duygu Temizhttps://www.avrupayolunda.com
Selam. 30 yaşındayım. Almanya'da lisans eğitimi aldım. Hollanda'da yüksek lisans derecesi yaptım. Köln'de yaşıyorum. Bu sitede sizler için yaşadığım göç, eğitim ve kariyer tecrübelerimi, bilgi ve ipuçlarını paylaşmak istiyorum. Umarım hayallerinize giden bu yolda birazcık da olsa faydam dokunur.
BU YAZILAR İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

YENI YAZILAR

POPÜLER YAZILAR