Ana SayfaYaşamAlışverişAlmanya'da İkinci El Bisiklet Satın Almak

Almanya’da İkinci El Bisiklet Satın Almak

Araştırmaya göre , Almanların %80’inden fazlasının bisikleti var. Çünkü bisiklet Almanya’nın en hızlı ve en iyi hareket aracı. Almanya’da yeni bir bisiklet satın almak oldukça heyecan vericidir. Ancak sınırlı bir bütçeniz mi var? O halde ikinci el bir bisiklet satın almayı düşünmek akıllıca olacaktır. Bu yazıda Almanya’da ikinci el bisiklet satın almak hakkında her şeyi bulacaksınız!

Bununla birlikte, Almanya’da ikinci el bir bisiklet satın almak bazen tehlikelidir. Örneğin, çalınan bir bisikletin size satılması tuzağı. Ne yazık ki, bisiklet hırsızlığı ve ardından anında satış yaygındır.

Almanya’da bisiklet satın almak için ihtiyaçlarınıza göre istediğiniz bisiklet türüne karar verin ve bir bütçe belirleyin. Bundan sonra, isteklerinizi karşılayan bisikleti arayın. Ayrıca satın alma kanıtı isteyin ve ödeme yapın. Bisikletinizi eBay Kleinanzeigen’den, Facebook gruplarından veya bisiklet veya bit pazarlarından satın alabilirsiniz.

Almanya’da 2. El Bisiklet Nereden Satın Alabilirim? 

Almanya’da ikinci el bir bisiklet satın alabileceğiniz çok sayıda yer var. Bunlar:

1. Fahrradmarkt (Bisiklet pazarı)

Ülke genelinde bisiklet satın almayı düşünebileceğiniz çok sayıda bisiklet pazarı (Fahrradmarkt) bulunmaktadır. Sadece Fahrradmarkt’ı ve şehrinizi arayın.

Bu pazarlardan bisiklet satın almak oldukça basittir. İlk olarak bisiklet pazarı tarihlerini araştırın ve ziyaret edin. Sonrasında orada, yeni sahibini bekleyen yüzlerce bisiklet bulacaksınız.

Almanya’daki bisiklet pazarlarında, pazaryeri satıcıları, satın alma fiyatını bit pazarı yönetiminden bağımsız olarak belirler. Bu nedenle bisikletiniz için ödeyeceğiniz miktar tamamen sizin pazarlık becerinize bağlıdır.  

En büyük pazar Berliner Fahrradmarkt’tır. Berlin’in bisiklet pazarını ziyaret etmek tam bir kültürel aktivitedir. Bu yüzden orada yaşamıyorsanız Almanya’nın başkentine seyahat etmeyi düşünebilirsiniz.

Göz atın: Berlin’de Görülmesi Gereken Yerler

2. Bit Pazarları

İkinci el bisiklet alabileceğiniz bir diğer yer ise bit pazarı. İlk olarak, bir sonraki bit pazarının tarihini ve yerini öğrenmelisiniz. Daha sonra mevcut yüzlerce arasından mükemmel olanı bulmak için ziyaret edin.

Hangi bisikleti alacağınızdan emin değilseniz, karar vermeden önce birkaç tur test sürüşü yapmanız mümkün. Ayrıca orada bulacağınız uzmandan tavsiye almayı da düşünebilirsiniz. 

3. eBay Kleinanzeigen 

Almanya’da ikinci el bisikletinizi online satın almak istiyorsanız, eBay Kleinanzeigen onu bulmak için mükemmel bir yer olacaktır. Bu siteden kullanılmış bir bisiklet satın almak oldukça basittir. Kendinden açıklamalı arayüzü kullanarak ihtiyaçlarınızı filtreleyin ve kendinize mükemmel teklifi bulun. 

Bisikletin ihtiyaçlarınızı karşıladığından emin olduktan ve kontrol ettikten sonra satıcıdan bir randevu alın. Yasal olduklarından ve kaliteli bisikletler sattığından emin olmak için satıcının kayıtlarına dayalı derecelendirmeleri ve incelemeleri kontrol edin.

Bisikletinizi teslim aldıktan sonra, bisiklet reklamda vaat edildiği gibi mükemmel durumda olmazsa satıcıya bir inceleme bırakmayı unutmayın. Deneyiminiz, olumlu veya olumsuz, gelecekte başkalarına yardımcı olur. 

4. Facebook Grupları ve Market Place

Bir sonraki ikinci el bisikletinizi bulabileceğiniz çok sayıda Facebook grubu vardır. Örneğin “Bike Flohmarkt” veya basitçe “Fahrrad gebraucht kaufen + şehriniz” için arama yapın. 

Ek olarak, Facebook’un satın alabileceğiniz birden fazla ikinci el bisiklet içeren büyük bir pazar yeri vardır. Her iki platformdan da bir bisiklet bulmak için arama yapın ve ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçin.

Almanya’da Bisiklet Fiyatları 

Almanya’da bir bisikletin fiyatı , kalitesine, türüne ve yaşına göre değişir. Yeni bir profesyonel bisiklet size yaklaşık 5.000 €’ya mal olur. Ya da bir süpermarketten ucuz yeni bir bisiklet yaklaşık 150 €’ya mal olur. 

Sizi şehirde dolaşmaya yetecek kadar iyi bir 2.el bisiklet, türüne bağlı olarak 40 € ile 500 € arasında değişir. Yarış markalı bisikletler en pahalılarıdır.

Küçük bir bütçeniz varsa, sahipsiz kayıp ve buluntu eşyaların veya bit pazarlarının açık artırma bölümünden 50 € ‘dan daha düşük bir fiyata bir bisiklet bulmanız mümkün. Ancak, bu yerlerde, oldukça kötü olan çalıntı bir bisiklet satın alma riskiniz vardır.

Bisiklet alırken bakım masraflarını da göz önünde bulundurun. Almanya’da, süslü olmayan bir bisikletin bakımını yapmak yılda yaklaşık 100 – 200 Euro’ya mal oluyor.

Engin Erdi Erdoğan
Engin Erdi Erdoğanhttps://www.avrupayolunda.com
Merhaba, ben Engin. 27 yaşındayım ve 2020 itibariyle Nürnberg'te yaşıyorum. Kişisel youtube hesabımda paylaştığım eğitim, göç ve seyahat içeriklerini bu blog ile daha geniş kitleye ulaştırmayı hedefliyorum. Kendi çizdiğim avrupa yolumda, kapıyı açık bırakmak istiyorum. Umarım yaşadığımız deneyimler, verdiğimiz bilgi ve ipuçları sizlere yararlı olur.
BU YAZILAR İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

YENI YAZILAR

POPÜLER YAZILAR