Ana SayfaAlmanyaAlmanya'da Ev Arama Siteleri Nelerdir?

Almanya’da Ev Arama Siteleri Nelerdir?

Almanya'da ev arama siteleri ve daha fazlası bu yazıda!

Almanya’ya taşınmanın en stresli kısımlarından biri, kesinlikle Almanya’da ev arama diyebilirim. Yaşamak için bir eve ihtiyacımız olduğu aşikar. Ama bunun dışında dışında, şehir kaydınız, üniversite veya işveren ile iletişiminiz ve diğer birçok idari konu için bir yazışma adresinizin olması gerekir. Bu yüzden Almanya’da bir adrese sahip olmak her şeyden önce geliyor. Bu yazıda Almanya’da ev arama siteleri hakkında yazdık.

Göz atın: Almanya’da Ev Satın Almak

Almanya’da Anmeldung çok önemlidir ve ev bulduktan sonra yapılması gereken ilk iştir. Nasıl yapacağınız ile ilgili bu yazıya göz atın.

Alman ev piyasasında birçok seçenek mevcuttur. Tek odalı daireler, tek odalı paylaşımlı daireler, stüdyo daireler, tamamen mobilyalı daireler veya odalar, vb. Paylaşımlı daireler veya odalar genellikle kendi dairenizi kiralamaktan daha ucuzdur. Berlin gibi şehirlerde ev bulmaya çalışmak sizi çok zorlayacaktır. Bizdeki gibi her köşe başına sürekli bina dikmiyorlar. (!)

Öğrenciler için en popüler konaklama şekillerinden biri üniversite konutlarıdır. Diğer ülkelerin aksine, öğrenci yurtları genellikle doğrudan kampüse entegre değildir. Yani şehir içinde karışık bir şekildedir. Bu evleri ya üniversiteler ya da öğrenci birlikleri yönetir (Almanca: “Studentenwerk”).

Web sitelerinde farklı türde öğrenci konutlarına çevrimiçi olarak başvurabilirsiniz. (linkler için aşağıya bakın)

Profesyoneller için, meslektaşlarınız veya kişisel ağlarınız aracılığıyla kendinize özel veya paylaşımlı konut seçmek en akıllıca olacaktır. Hatta bazı şirketlerde, çalışanların konut tekliflerini paylaştığı kendi platformları veya forumları da vardır.

Henüz Almanya’da değilseniz, gelmeden önce geçici bir oda bulmak ve geldikten sonra uzun süreli kalacak bir yer aramak akıllıca olur. Bu şekilde, daha uygun fiyatlı konut ararsınız ve çevrimiçi dolandırıcılıklardan kaçınırsınız. Bütün daireyi kiralamanın daha kolay ve ucuz bir alternatifi de 3 ila 4 kişilik bir grup oluşturup ortak bir daire aramaktır.

Almanya’da ev arama sitelerini sizin için isteledik.

En popüler web siteleriyle başlayın:

Öğrenci evi:

Not: Google’da “Studentenwerk” + yerel öğrenci birliğini bulmak için taşınacağınız şehri yazın.

Paylaşımlı daireler:

https://en.wg-suche.de/

Not: Paylaşımlı daire ve odalar için şehirlere özel facebook gruplarına üye olmanızı öneririz.

Tamamen mobilyalı odalar:

Her türlü konaklama:


Bizi instagram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Engin Erdi Erdoğan
Engin Erdi Erdoğanhttps://www.avrupayolunda.com
Merhaba, ben Engin. 27 yaşındayım ve 2020 itibariyle Nürnberg'te yaşıyorum. Kişisel youtube hesabımda paylaştığım eğitim, göç ve seyahat içeriklerini bu blog ile daha geniş kitleye ulaştırmayı hedefliyorum. Kendi çizdiğim avrupa yolumda, kapıyı açık bırakmak istiyorum. Umarım yaşadığımız deneyimler, verdiğimiz bilgi ve ipuçları sizlere yararlı olur.
BU YAZILAR İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

YENI YAZILAR

POPÜLER YAZILAR