Ana SayfaYaşamFinansÜcretsiz Schufa Belgesi Nasıl Alınır?

Ücretsiz Schufa Belgesi Nasıl Alınır?

Mükemmel bir daire bulduktan sonra başvuruda bulunuyorsunuz. Bir daire için başvurduğunuzda, başvurunuza genellikle bir Schufa Raporu eklemelisiniz. Bu bir kredi notu gibidir. İyi bir Schufa puanı, kirayı her ay zamanında ödeyebileceğinizi gösterir. Bu yazıda “Ücretsiz Schufa Belgesi Nasıl Alınır?” sorusunu cevaplacağız.

İlk kez bir banka hesabı veya cep telefonu sözleşmesi açtığınızda Schufa kaydı alırsınız.

Almanya’da yeniyseniz, henüz bir Schufa kaydınız olmayabilir. Sonuç olarak sizin hakkınızda hiçbir bilgi yok. Ev sahibine Almanya’ya yeni taşındığınızı söyleyebilirsiniz. Çoğu ev sahibi anlayış sağlayacaktır.

Wunderflats gibi bazı apartman kiralama platformlarının Schufa1’e ihtiyacı yoktur.

Ücretsiz Schufa Belgesi Almak

Schufa Holding AG’nin sizinle ilgili sahip olduğu verileri görme hakkına sahipsiniz. Bu nedenle ücretsiz bir Schufa raporu talep edebilirsiniz. Ödeme yaptığınızda görünümü farklı oluyor. Ancak bilgiler aynı kalıyor. Bu ücretsiz Schufa raporu, ev sahibinizin ihtiyaç duyduğu tüm bilgileri içerir.

  • Bu sayfada, bir Datenkopie nach Art 15 DSGVO talep edin.
  • Formu doldurun ve gönderin. Pasaportunuzun ve Meldebescheinigung’un taramalarını dahil edebilirsiniz. Ancak bu gerekli değildir.

Schufa Datenkopie’nizi birkaç gün sonra posta ile alacaksınız. Sadece posta ile alabilirsiniz.

Ücretsiz Schufa raporunun görünümü.

30€ değerindeki Schufa raporunun görünümü.

Hızlı Bir Şekilde Schufa Belgesi Nasıl Alınır?

Şimdi acilen bir Schufa’ya ihtiyacınız varsa, bir bankadan veya ImmobilienScout24’ün Schufa servisinden alabilirsiniz. Bu ücretsiz değil.

Banka ile

Postbank ve Volksbank şubeleri, müşteri olmasanız bile Schufa raporunuzu yazdıracaktır. Bunun maliyeti 29,95 €. Bunu nerede yapacağınızı bulmak için meinschufa.de adresindeki şube bulucuyu kullanın. Schufa almanın en hızlı yolu budur.

  • Bir Postbank veya Volksbank şubesine gidin.
  • Schufa raporu isteyin.

ImmobilienScout24 ile

Evde bir yazıcınız varsa, ImmobilienScout24’ten bir Schufa alabilir ve kendiniz yazdırabilirsiniz. Maliyeti 29,95 € ‘dur. Ancak anında indirebilir ve yazdırabilirsiniz.

Bu hizmet herkes için değil maalesef ki. Kimliğinizi bankanızla doğrulamanız gerekir. Bunu her banka yapamaz. Bankanız desteklenmiyorsa, posta ile bir doğrulama belgesi göndermeli ve birkaç gün beklemelisiniz. Canlı sohbetlerinde geri ödeme isteyebilirsiniz.

ImmobilienScout24’te nasıl Schufa talep edilir?

  • Bu sayfadaki formu doldurun.
  • Ödeme bilgilerinizi girin.
  • GiroIdent ile kimliğinizi doğrulayın. Bu işe yaramazsa, kimliğinizi postayla doğrulamanız gerekir. Bu birkaç gün sürer, bu nedenle geri ödeme istemek ve Schufa’nızı Postbank veya Volksbank’tan almak daha kolaydır.

Sıradaki ne?

Schufa’nızı aldıktan sonra, bir daire aramaya hazırsınız. Dairenizi bulduktan sonra eski dairenizden ayrılabilir, depozito ödeyebilir, yerleşebilir ve adresinizi de kaydedebilirsiniz.

Orçun Orhan Ataman
Orçun Orhan Ataman
Almanya'da kariyer deneyimlerimi paylaşıyorum. Ayrıca Avrupa gündemi ile ilgileniyorum. Bunları sizle paylaşmak istiyorum.
BU YAZILAR İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

YENI YAZILAR

POPÜLER YAZILAR