Ana SayfaAvrupaİngiltere'deki En Yaygın İşler

İngiltere’deki En Yaygın İşler

İngiltere iş piyasası son birkaç yılda değişti. Pandeminin başlangıcından bu yana birçok kişi kariyer değiştirdi ve bazı şirketler uzaktan çalışmaya geçti. Bazı işler daha önce hiç olmadığı kadar talep görüyor, ve bazı yaygın işler, dijital çağa geçişimizi yansıtıyor. İngiltere’de çalışmak mı istiyorsun? Işte İngiltere’deki en yaygın işler!

Göz atın: Büyük Britanya’da Yaşanacak En İyi Şehirler

En yaygın işler İngiltere’de şunlar:

 1. Proje Yöneticisi
 2. İş Analisti
 3. Yazılım Mühendisi
 4. Veri Bilimci
 5. Grafik Tasarımcı
 6. Mekanik Mühendis
 7. Muhasebeci
 8. Yazılım Geliştirici
 9. Veri Analisti
 10. Teslimat Sürücüsü
 11. İcra Asistanı

Bu işlerden bazıları İngiltere’de sıkça talep gören işlerken, diğerleri bu bölgedeki mevcut iş iklimini yansıtıyor. Bu makalede, bu popüler işlerin her birinin ne gerektirdiğine, ne kadar ödeme yaptığına ve bugün İngiltere’de kaç iş açığı olduğuna daha yakından bakacağız.

2023’de İngiltere’de En Popüler İşler Nelerdir?

İlk olarak, İngiltere’de insanların hangi sektörlerde çalıştığına dair en yaygın sektörleri inceleyelim. Hizmetler, İngiltere ekonomisinde açık ara lider konumda. Bu nedenle, beş kişiden dördü hizmet sektörlerinde çalışmaktadır. Bu, banka çalışanlarından tesisatçılara ve restoran personeline kadar her şeyi içerir.

ONS’nin istatistik verilerine göre, hizmetler, İngiltere’de çalışılan en yaygın sektördür:

 • Kamu yönetimi, eğitim, sağlık: %30
 • Perakende, otel ve restoranlar: %19
 • Finans ve iş: %17
 • Ulaşım ve iletişim: %9
 • Diğer hizmetler: %6

Bu hizmet sektörü işleri zaman içinde artmış olup, bu artışın en önemli kısmı genellikle kamu yönetimi, eğitim ve sağlık alanlarında yaşanmıştır.

Diğer yaygın alanlar şunları içerir:

 • Üretim
 • İnşaat
 • Tarım ve enerji

Ayrıca, İngiltere’de çalışılan en yaygın endüstriler şunlardır:

 • Muhasebe, bankacılık ve finans
 • Eğitim
 • Mühendislik
 • Sağlık
 • Pazarlama
 • İstihdam ve İK

Metaller, kimyasallar, havacılık, gemi yapımı, motorlu araçlar, gıda işleme, tekstil ve giyim, tasarım, sanatlar ve elektronik ile iletişim ekipmanları da dahil olmak üzere diğer önemli sektörler arasındadır.

Yüzdelik olarak, tüm çalışanların %11,4’ü yöneticiler, yöneticiler ve üst düzey yetkililerdir, %10,2’si ticarette çalışır ve %7,3’ü satış ve müşteri hizmetlerinde istihdam edilir. Tüm işler arasındaki en büyük pay profesyoneller tarafından alınır – %21,4.

Yine de, bu makalede, şu anda en çok istihdam edilen profesyonel ve gündelik işler arasında en yaygın pozisyonları sunuyoruz.

İngiltere’de En Popüler İşler ve Maaşlar

1. Proje Yöneticisi Proje yöneticisi olarak, temelde bir projeyi başarıyla tamamlamak için bir ekibi yönetirsiniz (ve bazen derlersiniz). Proje yöneticisi, işin bütçede, zamanında ve planlayıcılar tarafından belirlenen uygun şartları karşıladığından emin olmakla sorumludur.

Proje yöneticisi olarak görevleri uygun bir şekilde yerine getirebilmek için genellikle profesyonel iletişim ve organizasyon becerilerine ihtiyaç vardır. Proje yöneticileri genellikle projedeki sözcü olarak da hareket eder. Proje yöneticisi olmanın belirli bir yolu yoktur.

Proje yöneticisi işine giden kanıtlanmış bir liderlik geçmişi ve bir dizi iş becerisi, işi almak için faydalı olabilir. IT, iş ve iletişim bilgisi de dahil olmak üzere bir dizi beceri değerlidir. Henüz deneyim kazananlar için birçok genç proje yöneticisi pozisyonu bulunmaktadır.

Ortalama Taban Maaş: £42,000

Glassdoor’daki Açık Pozisyonlar: 10,546

2. İş Analisti İngiltere pazarı genişledikçe ve yeni iş ihtiyaçları ortaya çıktıkça, İş Analistlerine olan ihtiyaç artıyor. Bir iş analisti, hem veri toplamaktan hem de anlamaktan sorumlu bir kişidir ve ardından tahminlerde bulunabilir veya önerilerde bulunabilir.

Bir iş analisti, işleri daha karlı hale getirmenin yollarını bulmak veya tamamen yeni iş fırsatları yaratmakla sorumlu olabilir. Bazı iş analistleri büyük projeleri ve araştırmaları yönlendirebilir ve önemli paydaşlarla iletişimden sorumlu olabilir.

Bu pozisyon genellikle İngiltere’de deneyime dayalıdır ve alanda iki ila dört yıl arasında ortalama bir deneyim gerektirir. Bir iş analisti olarak yükselmek için bir iş analisti başlangıç yapmak gibi birçok yol vardır. İş, sayılar ve iletişim bilgisi gerektirir.

Ortalama Taban Maaş: £42,768

Glassdoor’daki Açık Pozisyonlar: 6,056

3. Yazılım Mühendisi Yazılım mühendisleri İngiltere’de ve dünya genelinde çok talep görmektedir. Bir yazılım mühendisinin başlıca görevi, bilgisayar yazılımını oluşturmak, bakımını yapmak ve düzeltmektir. Bu, işletmelerin ihtiyaç duyduğu görevleri yerine getirebilen kod ve programlar yazmayı içerir.

Yazılım mühendisleri, bilgisayar kodu yazma konusunda oldukça bilgili olmalıdır. Java ve C++ gibi programlara dair bilgi gereklidir. Yazılım mühendislerine, bir dizi rolü doldurmak için ihtiyaç duyulmaktadır, ancak güçlü IT, yazılım ve kod yazma yetenekleri kritiktir.

Ortalama Taban Maaş: £44,851

Glassdoor’daki Açık Pozisyonlar: 22,162

4. Veri Bilimci Bir veri bilimcinin İngiltere’deki merkezi rolü, önemli verileri toplamak ve ardından bu verileri iş ihtiyaçlarını karşılamak için toplamak, yorumlamak ve kullanmaktır. Bir veri bilimcisinin matematik ve ekonomi konularında güçlü bir ilgiye ve çalışma bilgisine sahip olması gerekir.

Birçok İngiltere’deki veri bilimcisinin istatistik, ekonomi, matematik veya hatta bilgisayar bilimi alanında bir derece veya geçmişi vardır. Bir veri bilimcisi bir şirket için bir dizi farklı ihtiyacı karşılayabilir, ancak genellikle veri sağlama, anlama ve kullanma konularında yoğun bir şekilde güvenir.

Ortalama Taban Maaş: £46,953

Glassdoor’daki Açık Pozisyonlar: 2,128

5. Grafik Tasarımcı İngiltere’deki grafik tasarımcı pozisyonları, becerili ve yaratıcı tipler için aranan bir roldür. Bu popüler iş, bir işin amacını anlatmak için tasarım ve estetiğe büyük ölçüde bağlıdır.

Grafik tasarımcıları, pazarlama, reklam ve web tasarımı için İngiltere’de yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Tasarım yazılımları ve web sitesi oluşturma yazılımının bilgi sahibi olmak, diğer başvuru sahipleri arasında dikkat çekmenin iyi bir yoludur, ancak belirli bir derece gerekmez.

Ortalama Taban Maaş: £27,771

Glassdoor’daki Açık Pozisyonlar: 1,265

6. Mekanik Mühendis İngiltere’deki mekanik mühendisler neredeyse her zaman makinelerle çalışır. Mekanik bir mühendis genellikle şirketler için yeni makine teknolojisi tasarlamaktan ve oluşturmaktan sorumludur. Bir mekanik mühendis aynı zamanda bu makineleri sürdürmek veya iyileştirmekten sorumlu olabilir.

Mekanik mühendislik şemsiyesi altında düşebilecek geniş bir iş fırsatları yelpazesi vardır. Bazıları robotik makineler oluşturmayı içerirken, İngiltere’deki birçok diğer mekanik mühendis işi, yeni teknolojinin araştırma ve geliştirmesini içerir.

Genellikle bir mekanik mühendis olarak iş bulabilmek için, mekanik mühendislik veya çok benzer bir alanda lisans ve belki de yüksek lisans derecesine ihtiyaç duyabilirsiniz.

Ortalama Taban Maaş: £35,491

Glassdoor’daki Açık Pozisyonlar: 5,351

7. Muhasebeci İngiltere’de birçok türde muhasebeci bulunmaktadır ve bu nedenle İngiltere’de nitelikli bir muhasebeci olmanın birçok yolu vardır. Genellikle bir muhasebeciden beklenen en düşük seviye nitelik, bir AAT niteliğidir.

Resmi bir şartered muhasebeci olmak için, ACCA, CIMA veya ACA gibi ek niteliklere ulaşmanız gerekecektir. Bu gereksinimler, yapmak istediğiniz muhasebe işine bağlı olarak değişecektir.

Bu niteliklere sahip olmak için belirli bir muhasebe derecesine ihtiyacınız yoktur, ancak İngiltere’de bir muhasebe veya benzeri bir alanda derece almak yaygın bir rottur.

Ortalama Taban Maaş: £37,956

Glassdoor’daki Açık Pozisyonlar: 13,700


8. Yazılım Geliştirici
Yazılım geliştirmedeki kariyerler İngiltere’de giderek popülerlik kazanmaya devam ediyor. Yazılım geliştirici, genellikle bir yazılım geliştirme ekibinin bir parçası olarak yenilikten sorumludur. Yazılım geliştiriciler, şirketin ihtiyaçlarına uygun yeni programlar ve yazılımlar oluşturmak zorundadır.

Yazılım geliştirici olmak için teknolojiye oldukça hakim olmalısınız çünkü pozisyonların çoğu teknoloji dünyasında bulunmaktadır. Kodlama bilgisine sahip olmanız ve müşterinin ihtiyaçlarını anlama yeteneği başarı için kritiktir.

Ortalama Başlangıç Maaşı: £39,943

Glassdoor’daki Açık Pozisyonlar: 22,145

9. Veri Analisti Bir veri bilimcisi veri oluştururken, İngiltere’deki bir veri analisti veriyi araştırır ve kullanır. Veri analistlerine bilimden iş dünyasına ve teknolojiye kadar birçok alanda ihtiyaç vardır. Bir veri analistinin İngiltere’deki temel rolü, bir şirket için veriyi araştırmak ve anlamaktır.

Birçok veri analisti, bu alanın daha da popüler hale gelmesi nedeniyle veri bilimi alanında lisansüstü dereceye sahiptir. Bununla birlikte, bu iş için belirli derece gereksinimleri yoktur. Farklı bir derece alabilir ve kariyer becerileri ve yerleştirmeler yoluyla yükselme olasılığınız tamamen mümkündür.

Ortalama Başlangıç Maaşı: £32,899

Glassdoor’daki Açık İş Pozisyonları: 8,029

10. Teslimat Şoförü Pandemi sonrası dönemde, temaslı ödeme ve teslimat hızla arttı. Birçok kısıtlama kaldırılmış olsa da, Birleşik Krallık’taki birçok vatandaş hala ev eşyalarından gıdalara ve hatta şık yemeklere kadar her şeyi satın almak için çevrimiçi hizmetleri kullanmaya devam ediyor.

Tüm türlerde teslimat şoförleri, teslimat kamyonu şoförlerinden hızlı yiyecek bisikletli teslimat şoförlerine kadar, daha önce hiç olmadığı kadar talep görüyor. Pozisyon, teslimat için kullandığınız taşıma şeklini çalıştırmak için gerekli olan becerilere sahip olmanızı gerektirir.

Ortalama Başlangıç Maaşı: £23,475

Glassdoor’daki Açık İş Pozisyonları: 6,399

11. İcra Asistanı İcra asistanı pozisyonları İngiltere’de sadece popülerlik kazanmakla kalmadı, aynı zamanda ilginç bir şekilde uzaktan pozisyonlara dönüştü. İcra asistanı olmak için özel bir dereceye ihtiyacınız olmasa da, birçoğunun lisans derecesi olduğu giderek artmaktadır.

Birçok icra asistanı rolü uzaktan çalışmaya geçtiğinden, ek fırsat ve ilgi bulunmaktadır. İcra asistanı olmak için, daha düşük seviyeli bir asistan pozisyonunda başlamak mümkündür. Proje yönetimi, tüm idari rolleri anlama ve üstünüzle düzenlemek ve iletişim kurmak için gereken bilgisayar programları konusundaki anlayış – tümü bu alandaki bir rolü takip ederken yardımcı olan faktörlerdir.

Ortalama Başlangıç Maaşı: £37,883

Glassdoor’daki Açık Pozisyonlar: 1,286

Duygu Temiz
Duygu Temizhttps://www.avrupayolunda.com
Selam. 30 yaşındayım. Almanya'da lisans eğitimi aldım. Hollanda'da yüksek lisans derecesi yaptım. Köln'de yaşıyorum. Bu sitede sizler için yaşadığım göç, eğitim ve kariyer tecrübelerimi, bilgi ve ipuçlarını paylaşmak istiyorum. Umarım hayallerinize giden bu yolda birazcık da olsa faydam dokunur.
BU YAZILAR İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

YENI YAZILAR

POPÜLER YAZILAR