Ana SayfaAlmanyaBerlinale - Uluslararası Berlin Film Festivali

Berlinale – Uluslararası Berlin Film Festivali

Tüm film meraklılarını çağıran Berlinale tekrar burada! Berlin Uluslararası Film Festivali, dünyanın en büyük halka açık film festivallerinden biridir. 72.si için bu Şubat ayında Berlin şehrine geri dönüyor.

Berlinale ne zaman ?

Berlinale 2022, 10 Şubat – 20 Şubat arasında Berlin’de!

Sitemizin Kültür & Sanat bölümüne göz attınız mı?

Berlinale: Çeşitli, Bağımsız ve Cesur

Sanatsal keşif ve eğlence için eşsiz bir platform olan Berlinale, her yıl 11 gün sürüyor. Bu film festivali, 1951’de halk için “özgür dünyanın vitrini” olarak kuruldu. Film festivali yıllar içinde kültürlerarası değişim, sanatsal ifade ve sosyal konuların araştırılması için bir merkez haline geldi.

Her yıl, tüm tür, uzunluk ve formatları kapsayan yaklaşık 400 film halka gösteriliyor. Berlin Film Festivali, uzun metrajlı filmler, belgeseller ve sanatsal deneyler gibi farklı bölümlere ayrılıyor. Ayrıca tartışmalar, uzman panelleri ve daha fazlasıyla izleyiciler ile diyaloğu da sağlıyor.

Bir Bakışta Berlin Film Festivali

Berlinale, önde gelen uluslararası aktörleri, film yapımcılarını ve yükselen yetenekleri bir araya getirmesiyle tanınır. Ayrıca birçok girişimi sayesinde inovasyonun temel itici gücüdür.

Örneğin, yarışma bölümü festivalin odak noktasıdır ve en çok tartışılan filmlerden bazılarını gösterir. Encounters, bağımsız film yapımcılarının eserlerini destekleyen bir platformken, Panorama sıra dışı sinemalar sergiliyor ve kendi izleyici ödülünü sunuyor.

Berlin Film Festivali’nin sondan bir önceki akşamındaki Ödül Töreni sırasında, yüksek profilli bir Uluslararası Jüri, film endüstrisinde bir onay ve kalite mührü olan Altın ve Gümüş Ayıları dağıtıyor.

Eski kazananlar arasında Smultronstället , Les Cousins, Die Sehnsucht der Veronika Voss, Love Streams, The Thin Red Line ve Magnolia yer alıyor.

Berlinale’ye Katılmak

En heyecan verici, ufuk açıcı ve eğlenceli filmlerden bazılarını izlemeye hazır mısınız? Filmler hakkında daha fazla bilgi ve katılım için resmi Berlin Film Festivali web sitesine gidin.

Biletler hakkında daha fazla bilgi, 72. Berlin Uluslararası Film Festivali’ne yakın resmi web sitesinde yayınlanacak.

Festival gösterimleri için ön bilet satışları 7 Şubat 2022 Pazartesi günü saat 10’da başlıyor. Biletler sadece Berlinale programı üzerinden online olarak rezerve edilebilir.

Orçun Orhan Ataman
Orçun Orhan Ataman
Almanya'da kariyer deneyimlerimi paylaşıyorum. Ayrıca Avrupa gündemi ile ilgileniyorum. Bunları sizle paylaşmak istiyorum.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER YAZILAR