Ana SayfaGündemAlmanya HaberleriAronya Meyvesi Almanca Nedir?

Aronya Meyvesi Almanca Nedir?

Şu sıra popüler olan Aronya meyvesi almanca nedir? Almanya’da aronya meyvesi nerede satılıyor? İşte aronya meyvesi ile ilgili tüm detaylar bu yazıda!

Göz atın : Hünnap Almanca Nedir?

Aronia, mavi-siyah meyveleriyle ünlü bir meyvedir. Ayrıca sağlık üzerinde bir dizi olumlu etkileri vardır. Aronia meyvelerinin etkileri, uygulamaları ve olası yanda daha fazla bilgi almak için okumaya devam edin!

Aronia meyveleri sağlık açısından çeşitli yönlerden faydalıdır: Yapılan araştırmalar, aronia meyvelerinin anti-inflamatuar, kolesterol düşürücü, damar genişletici, kan şekerini düzenleyici ve antioksidan etkileri olduğunu gösteriyor.

Aronya Meyvesi Almanca

Bu meyvenin almancası merak ediliyor. Genel olarak aronya meyvesi almanca Aroniabeeren olarak bilinir. Halk arasında Apfelbeeren olarak da bilinir.

Aronia meyvelerindeki antosiyanin içeriği 100 gram meyve başına 2000 miligramın üzerindedir. Karşılaştırma yapmak gerekirse, diğer meyvelerde bu miktar genellikle 500 ila 800 miligram arasındadır. Dolayısıyla bu meyve tam bir antioksidan özelliğe sahiptir.

Aronya Meyvesi’nin Faydaları

Aronya meyvelerinin kanseri önleme potansiyeli olduğu söylenmektedir, özellikle kolon kanseri ile ilişkilendirilmiştir. Aynı zamanda meme kanseri tedavisinde besin takviyesi olarak da kullanılır.

Aronya meyve suyu hafif bir müshil etkisine sahiptir, idrar oluşumunu destekler ve idrar söktürücü olarak görev yapar. Bu, meyve suyunun vücuttan su atılımını desteklediği anlamına gelir.

Ayrıca, aronya meyveleri virüslere ve bakterilere karşı koruma sağlayabilir ve mide mukoza zarlarını koruma görevine sahip olabilir.Bunların dışında aronya meyve suyu kan basıncını ve kan yağlarını düşürmeye yardımcı olur.

Ayrıca demir eksikliği olan kişiler aronya meyvelerinden fayda sağlayabilir. Meyvelerin bileşenleri demiri bağlar ve atılımını teşvik eder.

Sonuç olarak, aronia meyvelerinin kullanımı şu alanları içerebilir:

  • Kardiyovasküler hastalıklar
  • Yüksek veya düşük tansiyon
  • Atardamar sertleşmesi (ateroskleroz)
  • Yüksek kolesterol seviyeleri
  • Soğuk algınlığı
  • Bağırsak sorunları
  • Diyabet (şeker hastalığı)
  • Göz hastalıkları (kataraktlar)
  • Demir depolama hastalığı

Almanya’da Aronya Meyvesi Nerede Satılır?

Aronya meyvesi Almanya’da amazon, ebay, rewe, edeka, bazı sağlık ürünleri satan websiteleri ve dükkanlarda bulunabilir. Bunun için aronia beeren kaufen yazmanız yeterlidir.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Engin Erdi Erdoğan
Engin Erdi Erdoğanhttps://www.avrupayolunda.com
Merhaba, ben Engin. 27 yaşındayım ve 2020 itibariyle Nürnberg'te yaşıyorum. Kişisel youtube hesabımda paylaştığım eğitim, göç ve seyahat içeriklerini bu blog ile daha geniş kitleye ulaştırmayı hedefliyorum. Kendi çizdiğim avrupa yolumda, kapıyı açık bırakmak istiyorum. Umarım yaşadığımız deneyimler, verdiğimiz bilgi ve ipuçları sizlere yararlı olur.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER YAZILAR