Ana SayfaKariyerGlobal KariyerAmerika'da IT Stajları

Amerika’da IT Stajları

Amerika’da IT alanında kariyer basamaklarını tırmanmak mı istiyorsunuz? Bilgi Teknolojisi stajları, geleceği bilgi teknolojisinde gören öğrenciler için idealdir. Staj programları, uygulamalı uygulama ve öğrenme yoluyla öğrencileri kariyerlerini gerçekleştirmeye hazırlamaya yardımcı olur. Bu yazıda Amerika’da IT Stajları hakkında yazacağız.

Göz atın: Amerika’da Yaşanacak En İyi Şehirler

Bu yazıda, uluslararası öğrenciler için Amerika’daki en iyi IT staj fırsatlarını listeliyoruz.

IT Stajyerleri Ne İş Yapar?

Bilgi teknolojisi kursiyerleri karmaşık sorunları çözer, yazılım ve donanım tasarlar, geliştirir ve uygular. Kurslarını gerçek dünya deneyimiyle tamamlarlar, programlama ve yazılım geliştirmeye erişim kazanırlar ve iş dünyasını tanırlar. BT stajı yapmak için iyi bir matematik anlayışına sahip olmanız, ana programlama dillerine (Java, SQL, C++ ve Python gibi) aşina olmanız ve sistem yazılım kavramlarını anlamanız gerekir.

Bilişim Teknolojileri Stajına Kimler Katılabilir?

Bilgi teknolojisi stajları genellikle bilgisayar bilimi veya bilgi teknolojisi bölümlerinin öğrencileri veya mezunları için tasarlanmıştır. Çoğu işveren, başvuranın 18 ila 30 yaşları arasında olmasını şart koşar.

ABD’deki IT Uzmanları İçin En İyi 5 Staj

Aşağıda Amerika’da IT Stajları hakkında uluslararası öğrenciler için en iyi IT staj fırsatlarını listeliyoruz.

Information Technology Trainee – Aegis Technologies Group

AEgis Technologies Group (AEgis), uzay üstünlüğü pazarları, C4ISR, füze savunması, yönlendirilmiş enerji, elektronik harp ve sibernetik ve istihbarat için son teknoloji mühendislik çözümleri sunmaktadır. Şirket 1989’da kuruldu ve son yıllarda en zorlu Topluluk Savunması ve Ulusal Güvenlik zorluklarını çözmeye odaklanan güvenilir bir ortak olarak temel müşteri tabanına hizmet etti.

Aegis’te bir stajyer olarak, siber saldırılar için çeşitli olasılıkları araştırmak ve ardından uygun tespit ve müdahaleye yönelik yazılım çözümleri geliştirmek, test etmek ve dağıtmak sizin sorumluluğunuzdadır. Algılama ve yanıt çözümleri, yapay zeka ve makine öğrenimi teknolojilerini içerebilir. Kursiyer, görevler üzerinde bağımsız olarak çalışabilmelidir.

Öğrencinin akademik takvimi tarafından belirlenen sınırlı bir süre için yarı zamanlı (haftada 40 saate kadar).

JAVA Backend Developer Intern – Farmers Insurance Group

Farmers Insurance Group, başka sigorta ve finansal hizmetler de sağlayan bir Amerikan otomobil, ev ve küçük işletme sigortacıları grubudur. Bu staj, çeşitli profesyonellerden oluşan bir ekibe katılmanıza olanak tanır. Farmer Insurance Group, Farmers University aracılığıyla kapsamlı eğitim fırsatları da sunmaktadır.

Beceri gereksinimleri:

 • Java Spring Boot sunucu uygulamalarında uzmanlık ve arzu edilen geliştirme deneyimi;
 • Web teknolojileri (HTTP, JavaScript, CSS, HTML/DOM, AJAX gibi) bilgisi yardımcı olacaktır;
 • Web servislerine, SOA’ya, REST API’ye sahiptir;
 • AWS’nin Tanıtılması, Heroku;
 • İyi yazılı ve sözlü iletişim becerileri;
 • Güçlü analitik, organizasyonel ve problem çözme becerileri ile ayrıntılı odaklı;
 • Mühendislik, bilgi teknolojisi veya ilgili alanlarda ana dal;
 • Hali hazırda kayıtlı/olası bir üçüncü veya son sınıf lisans öğrencisi veya hali hazırda kayıtlı bir yüksek lisans öğrencisi;
 • Müşteri hizmetlerinin kalitesini iyileştirmek için önerilerde bulunabilir;
 • Yeni şeyler öğrenme ve keşfetme arzusu;
 • Problem çözme, enerjik yaklaşım.

Software Development Intern – Entrust Datacard

Entrust Engineering, dünya çapında güvenli kimlik, ödemeler ve veri koruması sağlayarak dünyayı güvende tutmayı taahhüt eder. Merkezi Minnesota’da bulunan Entrust, iş arkadaşlarının birlikte iyi şekilde çalıştığı bir ortam yaratır.

Entrust Engineering, özellikle Ağustos ayında, farklı disiplinlere sahip kursiyerler arıyor. Başvuru sahipleri, çeşitli laboratuvar konfigürasyonlarında donanım ve yazılımı ayarlayabilmeli ve doğrulayabilmelidir. Ayrıca adayın düşünen, iyi organize olmuş ve hızla değişen bir ortamda çalışabilen biri olması gerekir.

Summer Intern Full Stack Developers – Blue Cross Blue Shield of Massachusetts

Blue Cross Shield, teknoloji konusunda bilgili üniversite mezunlarına ve lisansüstü öğrencilerine on bir haftalık sanal staj sunmaktan gurur duyar. Blue Cross Blue Shield, harika bir dijital ekip staj fırsatına sahiptir. Kalifiye olmak için iyi bir bilgisayar bilimi eğitimine ve iyi bir akademik geçmişe sahip olmanız gerekir.

Software Development Intern at Google

Google, kişisel ve profesyonel gelişim, yönetici konuşma dizileri ve topluluk oluşturma olanakları sunan 12-14 haftalık benzersiz bir ücretli staj sunar. Yazılım mühendisliği staj programı, uçtan uca bilgisayar bilimi çözümleri üzerinde çalışmanıza, ölçeklenebilir dağıtılmış yazılım sistemleri geliştirmenize ve evrensel çekiciliği olan çeşitli küçük projeler üzerinde işbirliği yapmanıza olanak tanır.

Bu staj, şu anda doktora yapmakta olan öğrenciler içindir. Programlarına ve benzersiz koşullarına bağlı olarak, Aralık 2021 veya daha sonra beklenen mezuniyet tarihi olan Bilgi Teknolojileri veya ilgili bir alanda program.

Bir Google Stajyeri olarak ana sorumluluklarınızdan biri, etkili problem çözme için en iyi çözümü seçmek üzere bilgileri analiz etmek ve sonuçları ölçmektir.

Sonuç

Amerika’da IT Stajları, başarılı bir kariyeri garanti eder. Çalışma İstatistikleri Bürosu’na göre, bu hızlı büyüyen endüstrinin önümüzdeki on yılda %12 büyümesi bekleniyor.

Bir Amerika’da IT Stajları deneyimi yaşamak için iyi bir matematik anlayışına sahip olmanız, bilgisayar ve teknoloji problemlerini teşhis edip çözebilmeniz ve sistem yazılımı kavramlarını anlayabilmeniz gerekir. Başlıca programlama dillerini (Java, SQL, C++ ve Python gibi) bilmek de bir artıdır.

Orçun Orhan Ataman
Orçun Orhan Ataman
Almanya'da kariyer deneyimlerimi paylaşıyorum. Ayrıca Avrupa gündemi ile ilgileniyorum. Bunları sizle paylaşmak istiyorum.
BU YAZILAR İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

YENI YAZILAR

POPÜLER YAZILAR