Airbnb Nedir? Airbnb Nasıl Kullanılır?

Airbnb nedir? Airbnb Nasıl Kullanılır?

Airbnb evin bir odasını ya da tamamını kiralamanıza olanak sağlayan bir şirkettir. Ayrıca Airbnb ile birlikte ev sahibi olup para da kazanmanız mümkün. Airbnb, konuklara yerel halkın evinde kalma şansı sunarak seyahat endüstrisinde devrim yarattı. Airbnb’yi seçmek, sizi geleneksel hosteller veya otellerden ayrı bir yere taşır. Kendi alanınıza sahip olmanızı sağlar. Genellikle daha ucuz seyahat planlayıp, özel alana sahip olmak isteyen gezginlerin tercih ettiği bir sitedir.

Daireler ve apartmanlardaki boş odalar en popüler seçeneklerdir. Ancak Airbnb bununla sınırlı değildir. Buna ek olarak dünyanın her yerinde tekneler, campingler ve ağaç evler dahil olmak üzere birçok ilginç seçenek de vardır. Airbnb aracılığıyla birinin evinde kalmak, özellikle bir destinasyonda bir haftadan uzun süre kalıyorsanız maliyetlerinizi de azaltır.

Tatil için konaklama tercihlerinizi yapmadan önce Airbnb üzerinden daha uygun bir tercih yapmanız mümkün.

Neden Airbnb’de Kalmalısınız?

Piyasada bir avuç daire ve ev kiralama şirketi var. Ancak Airbnb hemen hemen her ülkede konaklama seçenekleriyle daha geniş bir çeşitliliğe sahip. Ayrıca kendi inceleme ve referans sistemlerine sahiptirler. Böylece arkadaşlarınız size kefil olur. Ayrıca bir mülkün ziyaretçileri, ev sahipleri ve konaklamaları hakkında yorum yazar.

Airbnb Nasıl Kullanılır?

  • Profil Oluşturmak

Airbnb’de konaklama rezervasyonu yapmadan önce, profilinizi ayarlamanız gerekir. Bu, ev sahiplerinin sizi evlerine almadan önce hakkınızda daha fazla bilgi edinebilmesi için önemlidir. Burada e-posta adresinizi ve profil resminizi sağlayacaksınız ve hesabınızı SMS yoluyla doğrulamanız gerekecek.

Ev sahiplerinin güvenini kazanmak kesinlikle önemli. Potansiyel ev sahibinizin sizin hakkınızda daha fazla bilgi edinebilmesi için sosyal medya hesaplarınızı ve blogunuzu bağlayabilirsiniz.

Potansiyel ev sahibiniz, rezervasyon isteğinizi onaylama veya reddetme yetkisine sahiptir. Bu nedenle ona gerçek, ilişkilendirilebilir ve güvenilir benliğinizi göstermeniz en iyisidir. Unutma, sonuçta seni evlerine alıyorlar!

  • Konaklama Bulmak

Bir Airbnb hesabı oluşturduktan sonra, kalacak bir yer bulmanın zamanı geldi. Tarihlerinizi, yerinizi ve misafir sayınızı girin.

Ardından, tüm yeri mi yoksa sadece bir odayı mı tercih edeceğinize karar verin. Yalnız seyahat ediyorsanız, yerel önerilerde bulunabilecekleri için birinin odasına bağlı kalmak isteyebilirsiniz. Lakin bir gruptaysanız, yerin tamamı sizin için daha iyi bir seçenek olacaktır.

Profile yakından bakın. Verilen izinlere ve kurallara bakın. Kaç banyosu var? Toplu ulaşıma yakın mı? Mutfak, WiFi ve otopark gibi içerdiği olanakları kontrol edin.

Gözünüze çarpan bir yer gördüğünüzde, seçtiğiniz konaklama yeriyle ilgili yorumları okuyun. Geçmişteki konukların ne dediğine bakın. Herhangi bir değerlendirme görmüyorsanız veya konukların söyleyecekleri olumsuzsa, başka bir yere bakmak isteyebilirsiniz.

Ayrıca, şehrin geri kalanına göre nerede olduğunu görmek için konaklama yerinizi harita özelliğinden kontrol edin. Ya görmek istediğiniz yerlere yakın ya da toplu taşıma araçlarına yakın olduğundan emin olmak istersiniz.

  • Düzenlemeler Yapmak

Bir yer seçtikten ve konaklamanız için uygun olduğunda, rezervasyon zamanı. Ev sahibinize, ziyaret etmekten heyecan duyduğunuzu bildirmek için bir mesaj göndermek güzel bir fikir.

Şimdi, check-in saati ve anahtarı nasıl alacağınız gibi ayrıntıları çözmeniz gerekiyor. Yurtdışına seyahat ediyorsanız, ev sahibinizi arayabileceğiniz yerel bir cep telefonunuz olmayabilir. Bu nedenle bir komşu veya kapıcıya bırakılan anahtar gibi bir acil durum planına sahip olmak önemlidir.

Ev sahibinizde olmaması durumunda birkaç şey getirmeniz gerekebilir. Evde temel mutfak eşyaları ve yatak takımları bulunmalıdır. Ancak şarap istiyorsanız, bir açıcı getirin (veya varsa önce ev sahibine danışın). Ev sahibinizle evinde vakit geçirecekseniz ona küçük bir hediye getirmek iyi fikirdir.

Planladığınız zaman diliminde varmak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Bunu yaptıktan sonra geri çekilin, rahatlayın ve konaklamanızın tadını çıkarın!

Geleneksel hosteller ve oteller yerine Airbnb’yi seçerek harika deneyimler yaşadık. Ancak sizin deneyimlerinizi de duymak istiyoruz.

Airbnb’yi henüz kullandınız mı? Hizmeti kullanırken ne tür yerlerde kaldınız? Yorumlara yazın! 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz