Ana SayfaYaşamAlışverişHollanda'da Süpermarketler Listesi

Hollanda’da Süpermarketler Listesi

Hollanda’da alışveriş yapmak istiyorsunuz ve Hollanda’da marketler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsunuz. Çeşitli ürün yelpazeleriyle, ilgi çekici ürünleri ve konseptleriyle alışveriş yapmak burada çok keyiflidir. İşte Hollanda’da Süpermarketler Listesi !

Göz atın: Hollanda’da Online Alışveriş Siteleri

Hollanda’ya varırsanız ve birkaç günden fazla kalmayı planlıyorsanız, market alışverişi yapılacaklar listenizde üst sıralarda yer alacaktır. Bu yüzden Hollanda’daki hangi 10 süpermarket zincirinin en iyi olduğunu tartışmak ve neden en iyi olduklarına inandığımızı açıklamak için Hollandalı arkadaşlarımla oturdum.

Hollanda’da ± 6100 mağazaya sahip 26 farklı süpermarket zinciri vardır, bu nedenle yakınlarda her zaman bir süpermarket olacaktır. Bu nedenle, ne arayacağınızı biliyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda süpermarkete sahip olacaksınız.

Hollanda’nın Süpermarketleri Nelerdir?

Aşağıda Hollanda’nın en ucuz marketleri ve Hollanda’nın en pahalı marketleri listesini göreceksiniz. En iyi 10 Hollanda süpermarket zincirinin çoğu, Hollanda’nın her yerinde mağazalara sahiptir. Ancak bazı süpermarketler mağazalarını Hollanda’nın batı kesiminde yoğunlaştırmıştır.

Bununla birlikte, en iyi 10 Hollanda süpermarketi, Amsterdam , Rotterdam , Lahey , Utrecht ve Eindhoven gibi büyük göçmen nüfusa sahip Hollanda şehirlerinin yerleşim bölgelerinde mağazalara sahiptir.

İşte Hollanda’da Süpermarketler Listesi !

No.SüpermarketMağaza SayısıKapsam
1Albert Heijn± 1000Ulusal
2Jumbo± 700Ulusal
3Aldi± 500Ulusal
4Spar± 450Ulusal
5Lidl± 420Ulusal
6PLUS± 270Ulusal
7poiesz± 70Kuzey
8Dirk± 125Batı
9Hoogvliet± 70Batı
10Ekoplaza± 80Ulusal
Hollanda’da Süpermarketler Listesi

En İyi 10 Hollanda Süpermarketi Nelerdir?

Aşağıda Hollanda’da süpermarketler listesi hazırladım. Umarım birazcık fikir verebilmişimdir.

1. Albert Heijn

Albert Heijn, Hollanda’daki en büyük premium süpermarkettir. Ayrıca süpermarketleri farklı şekil ve biçimlerdedir. Örneğin, geniş ürün yelpazesine sahip büyük XL Albert Heijn hipermarketleri vardır. Veyahut tren istasyonlarında küçük marketleri vardır. Albert Heijn, yüksek kaliteli ürünlere ve diğer zincirlerden daha yüksek fiyatlara sahip birinci sınıf bir süpermarket zinciridir. Bununla birlikte, Albert Heijn ayrıca geniş bir özel markalı ürün yelpazesine sahiptir. Bu nedenle, cazip indirimlerden yararlanmak için kendinize (telefonunuzda) bir e-bonus kartı aldığınızdan emin olun.

2. Jumbo

Jumbo, bir başka premium süpermarket zinciri ve Albert Heijn’in zorlu bir rakibidir. Lakin Jumbo ve Albert Heijn’de alışveriş yaparken fiyat farkı çok görmeyeceksiniz. Bizce Jumbo, kalite ve fiyat açısından Albert Heijn’dan sonra ikinci sıradadır. Ancak ben aradaki farkı çok az buluyorum.

Ancak Jumbo, diğer süpermarketlerden daha ucuz olduğunu iddia ediyor ve hatta en düşük fiyatları garanti ediyor. Bu nedenle, Jumbo bir süpermarket olarak mükemmel bir seçimdir. Böylece köşede bir Jumbo süpermarketiniz varsa şanslısınız.

3. Aldi

Aldi, düşük fiyatlarla sınırlı sayıda temel gıda ve ev ürünleri sunan bir süpermarket zinciridir. Bir bütçeyle yaşamak zorundaysanız, Aldi seçtiğiniz süpermarket olacaktır. Yaklaşık 500 Dutch Aldi mağazası olduğu için Hollanda’da onlar için bir pazar var. Aldi popüler çünkü ucuz. Kapsamlı bir yüksek kaliteli ürün yelpazesi beklemiyorsanız, burası iyidir.

4. Spar

Spar süpermarketleri size tanıdık gelebilir çünkü Spar süpermarketleri 44 ülkede mevcuttur. Lakin SPAR süpermarket zinciri, Hollanda’da başladı. Ancak yolun ortasındaki süpermarket konsepti başarılı olduğunda uluslararası olarak genişledi. Albert Heijn’inki gibi, spar süpermarketleri farklı şekil ve biçimlerde gelir. Örneğin, yerleşim bölgelerinde daha büyük SPAR süpermarketleri görürsünüz. Lakin benzin istasyonlarında, üniversite kampüslerinde veya tatil beldelerinde marketler bulunmaktadır.

5. Lidl

Lidl, sınırlı ürün yelpazesi ve süper düşük fiyatları ile bir Aldi süpermarketine çok benzeyen bir süpermarket. Neredeyse tüm Avrupa’da bulunan Lidl mağazaları, düşük maliyetli, sade bir süpermarket olarak bilinir. Örneğin ürünler raflardayken hala kutularındadır. Bu benim için çok verimli, ancak bu indirimli süpermarketler için her kuruşun önemli olduğunu anlıyorum. Lidl süpermarketleri ayrıca indirimli gıda dışı ürünler de sunmaktadır.

Lidl süpermarketlerinin güçlü yanı, meyve ve sebzede en iyi çeşitlilik ve kaliteye sahip olmasıdır. Ayrıca süpermarket ödülünü neredeyse her yıl kazanmalarıdır. Bunun dışında, 2022 ortalarında yapılan müşteri anketlerinde genel müşteri takdirinde 2. sırada yer aldılar. Birçok Liddl süpermarketi, ülkedeki en düşük maliyetli çörekler ve kruvasanları sunan mağaza içi fırınlara da sahiptir.

6. PLUS

PLUS süpermarket zinciri, Hollanda süpermarket zincirleri arasında yükselen bir yıldızdır. Ayrıca PLUS süpermarketleri, 2022’nin ortalarında yapılan müşteri anketlerinde tüm Hollanda süpermarketlerinin en yüksek puanını bile almıştır. PLUS, birçok satın alma nedeniyle son 20 yılda hızla büyümüş, ancak yüksek kalitesini korumuştur.

Yakın zamanda PlUS, Hollanda’daki en büyük üçüncü süpermarket zinciri olmak için Coop süpermarketleriyle birleşme niyetini açıkladı. Bu birleşme muhtemelen 2022’de gerçekleşecek ve PLUS süpermarketlerinin sayısını önemli ölçüde artıracak. Bu iyi bir şey çünkü PLUS, Hollanda’nın en iyi süpermarket zincirlerinden biridir.

7. Poiesz

Poiesz, Hollanda’nın kuzeyinde bulunan ± 70 süpermarkete sahip daha küçük (bölgesel) bir süpermarket zinciridir. Ayrıca burası, Hollandalı müşteriler tarafından Hollanda’daki en iyi bölgesel süpermarket zinciri olarak kabul edilmektedir.

Poiesz en ucuz süpermarketler arasında değil ama mağazaları çok keyifli ve Poiesz geniş bir yelpazede kaliteli ürünleri makul fiyatlara sunuyor. Poiesz, daha küçük bir süpermarket zincirinin mükemmel değer sunabileceğine iyi bir örnektir.

8. Dirk

Dirk süpermarketlerinin çoğu Randstad’dadır ve birçok gurbetçinin yaşadığı daha büyük Hollanda şehirlerinde bir Dirk süpermarketi bulacaksınız. Ayrıca bu süpermarketler, Aldi ve Lidl gibi indirimli süpermarketlerden farklı olarak, maliyet bilincine sahip müşterilere odaklanır. Dirk süpermarketleri, A markalarından çok daha ucuz olan geniş bir özel markalı ürün yelpazesine sahiptir.

Tabii ki, Dirk süpermarketlerinde A markaları mevcuttur. Ancak çok sayıda özel etiketli alternatif seçeneğiniz olacaktır.

9. Hoogvliet

Hoogvliet, sorumluluk ve sürdürülebilirliğe odaklanarak kendini pazarlamayı hedefleyen bir aile süpermarket zinciridir. Ama dürüst olmak gerekirse, bunu Hoogvliet süpermarketlerinde hiç görmedim. Bu tür pazarlama abartılarına ihtiyaçları olduğunu düşünmüyorum.

Sürdürülebilirlik söz konusu olduğunda Ekoplaza’nın yanına bile yaklaşamazlar. Ancak öte yandan Hoogvliet süpermarketleri, yüksek kaliteli yiyecekleri olması gerektiği gibi makul bir fiyata sunuyor ve ülkedeki en iyi süpermarketler arasında yer alıyor.

10. Ekoplaza

Ekoplaza farklı bir süpermarket zinciridir. Çünkü Ekoplaza organik, biyolojik ve vegan anlamına geliyor. Ekoplaza’yı gurbetçilerin genellikle ikamet ettiği tüm büyük Hollanda şehirlerinde bulmanız mümkün. İnsanlar sağlıklı yaşamak ve sağlıklı yemek yemek istedikleri için Ekoplaza’dan alışveriş yapıyor. Ekoplaza’nın gezegenimizi tüketmeyi bırakmak ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için güzel idealleri var.

Ekoplaza, sentetik kokular, renkler, tatlar veya koruyucular içermeyen, besleyici maddelerle dolu ve lezzet açısından zengin, sağlıklı, lezzetli ürünler sunmaya odaklanmaktadır. Sonuç olarak, çiftçilere ve üreticilere dürüst fiyatlar sundukları için diğer süpermarket zincirlerinden daha pahalıdırlar.

Duygu Temiz
Duygu Temizhttps://www.avrupayolunda.com
Selam. 30 yaşındayım. Almanya'da lisans eğitimi aldım. Hollanda'da yüksek lisans derecesi yaptım. Köln'de yaşıyorum. Bu sitede sizler için yaşadığım göç, eğitim ve kariyer tecrübelerimi, bilgi ve ipuçlarını paylaşmak istiyorum. Umarım hayallerinize giden bu yolda birazcık da olsa faydam dokunur.
BU YAZILAR İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

YENI YAZILAR

POPÜLER YAZILAR