Ana SayfaGündemPassolig Almanya: Nasıl Alınır?

Passolig Almanya: Nasıl Alınır?

Almanya’dan Türkiye’ye sevdiğiniz futbol takımının maçını stadta izlemeye karar verdiniz. Lakin 2014’ten beri Türkiye’de devam eden bir elektronik bilet sistemi olan Passolig ile sıkıntılarınız mı oluştu? Öncelikle bu sorun sadece sizde değil. Şu sıralar diğer tüm gurbetçi Türkler gibi bu sorunu hep beraber yaşıyorsunuz. Peki problem nedir? Passolig Almanya için ne tür zorluklar çıkarmaktadır?

Göz atın: Dövizli Askerlik Bedeli Almanya 2022 Ne Kadar? 2022 Ücreti Açıklandı!

“Almanya’dan Passolig Alamıyorum!”

Birçok gurbetçi pandemi nedeniyle aşı ve hes kodu dahil olmak üzere şu sorunlarla karşılaşmaktadır:

“Kaç gündür yeni kart başvurusu yapıyorum. Hata üstüne hata gösteriyor. Mail attım kimseden ses seda çıkmıyor. Almanya’dan bunlara ulaşmak mümkün değil?”

“Almanyadan geldim, Maça nasıl gireceğim? Passolig Almanya Aşı belgesini kabul etmiyor?”

“Bedelini ödediğimiz Passolig için sistem hatasından dolayı Trabzonspor kombinesi alamıyorum. Yaklaşık 10 gündür passolig müşteri hizmetleriyle büyük bir mücadele veriyorum. Sağlık bakanlığı aşı olmama rağmen Almanya pasaportuna aşı tanımlaması yapmıyor.”

“Ben aşı olmuş vatandaş olarak Almanya’da her maça gidebilirim. Lakin Türkiye de benden iki aşı isteniyor. Passolig benden Hes kodu istiyor. Hes uygulaması benden Aşı sertifikası istiyor. Bunu mobilden yükleyemiyoruz.”

Sosyal medyada bununla alakalı birçok futbolsever, Almanya’da yapılan aşıyı kabul etmediklerini söylediklerinde şu açıklamayı gördü.

Yapmış oldukları aşıyı kaydetmeleri lazım. Yaşadıkları il yada ilçenin sağlık müdürlüğüne kaydetmeleri lazım. Aynı gün içerisinde oluyor. Ondan sonra yeni bir HES kodu çıkarmaları gerekiyor. Hayat Eve Sığar uygulamasında gözüküyor.

Bu geçerli bir çözüm mü bilinmiyor. Lakin yurtdışında olunan aşının Türkiye’de passolig bileti alırken sıkıntı yarattığı çok açık. Bu konuda passolig yetkileri nasıl bir çözüm bulacak merak konusu.

Almanya passolig müşteri hizmetleri ile telefon görüşmesi yapamadıysanız sikayetvar.com üzerinde şikayet oluşturup sizinle iletişime geçmelerini sağlayabilirsiniz.

Orçun Orhan Ataman
Orçun Orhan Ataman
Almanya'da kariyer deneyimlerimi paylaşıyorum. Ayrıca Avrupa gündemi ile ilgileniyorum. Bunları sizle paylaşmak istiyorum.
BU YAZILAR İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

YENI YAZILAR

POPÜLER YAZILAR