Hakkında

Engin Erdi Erdoğan – Berlin

Engin Erdi Erdoğan

Selam! Ben Engin Erdi Erdoğan. 15 Temmuz 1996 günü İzmir’de doğdum. İlkokul ve lise dönemlerim İzmir’de geçti. Dans, tiyatro ve bir çok sanat etkinlikleriyle dolu dolu bir 18 yılı geride bıraktım. Daha sonra üniversiteyi aile yanından biraz uzaklaşıp, kendi ayaklarımın üstünde durmak için Denizli’de tercih ettim. Alanım dışı bir bölüm olan Jeoloji Mühendisliği’ni kazandım. Bu bölümü tercih etmemdeki neden, coğrafya, arazi ve doğa sevgimdi. Nitekim üniversite okurken Türkiye’nin çeşitli yerlerinde kamp deneyimi yaşadım. Bu şekilde gezmeyi de hobi olarak edindim. Devamında Türkiye’de 79 şehri gezdim. Tabi ki de bu bana yeterli gelmedi. Artan kura rağmen yeşil pasaportumun avantajını kullanmak için para biriktirdim ve Avrupa’da 18 ülkeyi gezebileceğim bir tur ayarladım ve bunu gerçekleştirdim. Aslında büyük bir ölçüde hayatımı değiştiren bu turda Almanya’nın Bayern eyaletinin etkisi çok büyük. Sevgilimle tanışmam, Oktoberfest’e katılmış olmam, Bayern’in kendine çeken güzelliği beni Almanca öğrenmeye, daha sonrasında projelerle ve üniversite kabülü ile Almanya’ya taşınmama vesile oldu.

2020 Ağustos ayından beri Almanya’nın tarih dolu şehri olan Nürnberg’te yaşıyorum. Hayatımda çoğu şey spontane geliştiği için büyük konuşmaktan kaçınıyorum ama burayı çok seviyorum ve hayatımın geri kalanını büyük bir aksilik olmazsa burda devam ettirmek istiyorum. Şu an için yazılım, tasarım ve dijitale dönük projeler ile uğraşıyorum.

Bu blog sitesinin yanı sıra, Almanya’ya göç ile ilgili süreçler hakkında bilgi veren bir youtube hesabım var. Bu iki platformda da olabildiğince size ilham ve motivasyon veren bilgiler yansıtmayı hedefliyorum. Ayrıca instagram üzerinden de gezi fotoğraflarımı, deneyimlerimi paylaşıyorum.

Bana sosyal medyadan ulaşmak için aşağıdaki kısa yolları kullanabilirsiniz.