Ana SayfaGündemAlmanya HaberleriAlmanya'da Fitre Kaç Euro? 2024 Fitre Ücretleri

Almanya’da Fitre Kaç Euro? 2024 Fitre Ücretleri

Tüm dindar Müslümanlar, Ramazan ayının sonunda oruç bitince Fitre Zekatını öderler. Yani bu dini bir zorunluluktur ve orucun günahlarını gidermek ve arınmak olarak görülür. Fitre zekâtının miktarı, basit bir öğün kadardır. Peki Almanya’da Fitre kaç Euro? 2024 Fitre ücretleri nedir?

Göz atın: Diyanet Kurban Bağışı Almanya 2024

2024’te Fitre Kaç Euro?

Almanya’da Fitre şu anda kişi başı 10 Euro’dur. Bağış, ihtiyaç sahiplerine oruç açma bayramını kutlama fırsatı vermeyi amaçlıyor. Sadece birkaç euro ihtiyacı olan insanlara yardım ediyor! Ramazan ayında Fıtır Zekâtı bağışlarınızla en yoksullara destek olun!

Göz atın: Ramazan Bayramı 2024 Almanya Tatil Olacak Mı?


Fitrenizi verecek birini bulamadınız mı? Türkiye deprem sonrası yaralarını sarmaya devam ediyor. Avrupa Yolunda sitesi olarak sizlerle, Türkiye’deki deprem bölgesinde ihtiyacı olan ailelere ulaşıyoruz. Aşağıda paypal adresine fitrenizi gönderebilir, ihtiyaç sahiplerine ulaşmamıza yardım edebilirsiniz.


Zakat ul Fitr ne anlama geliyor?

Arapça’da “zekat” kelimesi “temizlik” veya “temizlenmek”, “fıtr” ise orucu bozmak demektir.

Kimler Fitre zekatını vermekle yükümlüdür?

Fitre zekâtı, kendi geliri olmayan aile üyeleri de dahil olmak üzere, Ramazan sonunda her Müslüman tarafından ödenir. Ayrıca buna bebekler ve çocuklar da dahildir. Yani ailenin reisi, aile üyeleri için ödeme yapar. Peki Almanya’da Fitre Kaç Euro? Bu ücret şu an kişi başı 10 Euro’dur. Siz de fitrenizi vererek, yurtdışında ihtiyacı olarak kişilere destek olun!

Orçun Orhan Ataman
Orçun Orhan Ataman
Almanya'da kariyer deneyimlerimi paylaşıyorum. Ayrıca Avrupa gündemi ile ilgileniyorum. Bunları sizle paylaşmak istiyorum.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER YAZILAR